Hüseyin Ağa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu – İstanbul

Hüseyin Ağa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Hüseyin Ağa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Mimari Yapısı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                    Hüseyin Ağa Cami                                  

Hüseyin Ağa Cami, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesi sınırları içerisindedir. Beyoğlu ilçesindeki İstiklal caddesi üzerinde yer almaktadır.

                 Cami Ne Zaman Yapıldı? Kim Yaptı?                  

1594 yılında Galata Sarayı ağalarından Şeyhülislam Hüseyin  Ağa tarafından yaptırılmıştır. Cami 1596 yılında ibadete açılmıştır. Ayrıca bu cami AĞA Cami olarak da bilinmektedir.

İstanbul’un eski yapıları arasındadır ve dönem dönem restore edilip yenilenmiştir. II. Mahmut döneminde 2 kez restore edilmiştir. Suzan Hanım adlı bir hayırsever ve 1938 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yenilenmiştir. 1921 yılındaki mütareke günlerinde Beyoğlu’nun Rumlar tarafından Yunan bayraklarıyla süslendiğini gören Nazım Hikmet, caminin avlusuna oturur hüznünü dile getiren bir şiir yazmıştır. HüseyinAğa Camii şadırvanı ile ön plana çıkmaktadır.

                           Hüseyin Ağa Cami Nerede?                         

Cami, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesi sınırları içerisindedir. Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır.

               Hüseyin Ağa Cami’sine Nasıl Gidilir?                  

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 32T, 129T, 38T, 42T, 55T, 74A ve 66 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Metro M2 hattına binerek gelebilirler. Dolmuş ile gelmek isteyenler, D-61 hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments