Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Heybeliada

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Heybeliada

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati Hakkında bilgiler vereceğiz.

  Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Hakkında Bilgiler  

İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde yer alır. Demirtaş Sokağında yer almaktadır.

Cumhuriyet dönemi yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın yaklaşık 30 yıl yaşadığı evdir. Gürpınar, 1912-1944 yılları arasında bu evde yaşamıştır. Müzede, şairin el işlerinin bulunduğu eşyalar, kitaplar sergilenmektedir.

Müze bir tepe üzerinde bulunduğu için güzel bir manzaraya hakimdir. Yapılan restorasyon çalışmalarıyla düzenlenmiş ve hizmete sunulmuştur. 2000 yılından bu yana müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.

      Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Giriş Ücreti       

Müzeye Giriş Ücretsizdir.

     Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Ziyaret Saatleri   

Müze, Pazartesi günleri hariç haftanın her günü hizmet vermektedir.

      Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Nerede?        

Müzesi, İstanbul ilininAdalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde yer alır. Demirtaş Sokağında yer almaktadır.

   Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi Nasıl Gidilir?     

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesine Eminönü’nden Gidecekler;

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesine Kadıköy’den Gidecekler;

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesine Bostancı’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesine Kartal’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesine Bakırköy’den Gidecekler;

Heybeliada’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesine Yalova’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesine Avcılar’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments