Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Hz. Yuşa Camisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Hz. Yuşa Camisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hz. Yuşa Camisi  Nerede – Nasıl Gidilir? Cami Tarihi ve Mimarisi Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hz. Yuşa Camisi bir tepede yer almaktadır. İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Yûşâ Tepesi, Anadolu Kavağı’nda yer almaktadır.

                             Hz. Yuşa Camisi Hakkında;                    

 

Türbenin yanında aynı zamanda Hz. Yuşa Camisi yer alır. Tarihin ilk dönemlerinden bu yana bölge her din tarafından kutsal alan olarak ilan adilmiş ve farklı dinlere mensup bireyler tarafından buralara tapınaklar inşa edilmiştir. Bölge daha önce Zeus tapınağına ve Hagios Michael kilisesine de ev sahipliği yapmış fakat bu yapılar deprem esnasında yıkılarak günümüze kadar ulaşamamışlardır.

Daha sonra 1755 yılında bölgeye bir mescit yaptırılmış ve Hz. Yuşa’ya ait olduğuna inanılan mezarın etrafına koruma amaçlı bir duvar örülmüştür. Sonraki yıllarda Hz. Yuşa Camisi bir yangın geçirmiş fakat Sultan Abdül Aziz döneminde ilk haline uygun olarak yenilenmiş ve gerekli bakımı sağlamıştır.

OKUMALISIN  Harmankaya Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir?

                               Hz. Yuşa Kimdir?                            

Müslümanlığı yaymak üzere Dünya’ya gelen Hazreti Yûşa, Hazreti Yusuf’un neslinden gelmiştir. Hazreti Yûşa, Mısır’da doğmuştur. Hz. Yûşa’nın annesi, Hz. Musa’nın kız kardeşidir. Bir rivayete göre Yûşa Peygamber, Musa Peygamber ile birlikte Boğaziçi’ne gelmiştir. Daha sonra burada ölmüş ve günümüzde Yûşa Tepesi olarak bilinen alana gömülmüştür. Yahudiler ve Hristiyanlar, Hz. Yûşa’yı Yaşu adı altında anmaktadırlar.

                             Hz. Yuşa Camisi Nerede?                         

Hz. Yuşa Camisi bir tepede yer almaktadır. İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Yûşâ Tepesi, Anadolu Kavağı’nda yer almaktadır.

                        Hz. Yuşa Camisi’ne Nasıl Gidilir?                

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Güzelce Kasımpaşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma ile Gelmek isteyenler; Otobüs ile bu tepeye gelmek isteyen kişiler 15T, 15TY ve 135G otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Buraya kendi aracı ile gelmek isteyen ziyaretçiler ise; Kavacık sapağından Beykoz yönüne doğru ilerlemeli ve Tokatköy’e varmalılardır. Buraya vardıktan sonra tepeye ulaşmanız için tabelalar sizi yönlendirecektir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir