İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Şanlıurfa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi Hakkında;

İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi, Şanlıurfa ilinin Merkezinde Harrankapı’da bulunmaktadır. Belediye tarafından bir zamanların meşhur Yasin Kahvesini kamulaştırılarak Müzik Müzesine dönüştürülmüştür. Şanlıurfa Belediye Meclis Üyeleri oy çokluğu ile Müzik müzesinin ismi, Urfa’nın en önemli ve en ünlü ses sanatçısı İbrahim Tatlıses’in ismi verilmiştir.

İbrahim Tatlıses Müzik Müzesinde, Şanlıurfalı yerel halk sanatçılarının da olduğu mumdan heykeller bulunmaktadır. İbrahim Talıses’ten, Kazancı Bedih’e, Nuri Sesigüzel’den Mukim Tahir’e kadar birçok sanatçının heykelleri bulunuyor.

İbrahim Tatlıses Müzesinde, geçmişten günümüze çalgı aletleri, sanatçıların fotoğrafları,  onların hayatını anlatan yazılar, şiirler, plaklar, kıyafetler, Kullandıkları Tespihler, sergilenmektedir. Müzede gezerken sanatçıların eserlerini dinleyebileceğiniz ortamlar hazırlanmış, kulaklık takarak dinleyebiliyorsunuz. Urfa yöresindeki müzikle aradığınız ne varsa bu müzede bulunuyor.

İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Şanlıurfa ilinin Merkezinde Harrankapı mevkiinde bulunmaktadır. Harrankapı mezarlığının tam karşısında kalmaktadır.

OKUMALISIN  Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Otobüsle gidecekseniz eğer,   EyyübiyeHarranKapı otobüslerine, Otobüs – 1, Otobüs – 41A, Otobüs – 48, Otobüs – 61.nolu otobüslere binerek Eyyubiye Zabıta Karakolunda inip az bir yürümeyle ulaşabilirsiniz. Navigasyonla gitmek isterseniz, altta bulunan harita yardımıyla ulaşabiliriniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.