Anasayfa / Doğal Güzellikler / İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Nerede-Nasıl Gidilir?

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Nerede-Nasıl Gidilir? – Kırklareli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Kırklareli ilinin Demirköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İğneada ’ya 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Longoz, denize doğru akan derelerin getirdiği kumların birikerek kıyıda set oluşturması ve dere ağzını kapatması sonucu akarsuyun biriktiği yerde oluşan bir özel ekosistemdir. Aynı zamanda Subasar ormanı demek olan longoz ormanı kış ayları ile birlikte yükselen göllerin suları ve Istarınca dağlarından akan dereler burada birleşiyor ve orman su altında kalıyor. Longozlar dünyada sadece Amazon, Afrika Kongo Havzası ve İğneada ’da bulunuyor.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı içinde 4 tane göl bulunmaktadır. Orman içinde bulunan Hamam Gölü üzerinde nilüfer çiçekleri görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Longoz ormanları milli parkı içinde su altında kalan kısımlar özel arazi araçları ile gezilmektedir.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Kırklareli ilinin Demirköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İğneada ’ya 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Yeni Kaplıca ve Kaynarca Hamamı Nerede - Nasıl Gidilir?

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkına özellikle İstanbul’dan sefer düzenlenen otobüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kendi aracınızla gelebileceğiniz İğneada ‘ya İstanbul’dan İstanbul-Saray-Vize-Poyralı-Demirköy-İğneada istikametini kullanarak ulaşabilirsiniz.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı yaklaşık olarak İstanbul’a 180 kilometre, Ankara’ya 640 kilometre, Silivri’ye 125 kilometre, Çorlu’ya 100 kilometre, Tekirdağ’a 130 kilometre, Çanakkale’ye 300 kilometre, Lüleburgaz’a 90 kilometre ve Edirne’ye 200 kilometre mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir