İkizarası Kent Park Nerede – Nasıl Gidilir – Kırşehir

İkizarası Kent Park Nerede – Nasıl Gidilir – Kırşehir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  İkizarası Kent Park Nerede – Nasıl Gidilir  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                İkizarası Kent Park                                  

Kent Park Kırşehir kent merkezinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Kervansaray Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehre ayrı bir hava katan bu park Ahi Evran külliyesi yanında yer almaktadır.

Nehir kıyısında bulunan park 2014 senesinde belediye tarafından halkın kullanımına açılmıştır. Şehirde sembolik bir hale gelmiş olup yürüyüş yapabilir, dinlenerek rahat edebileceğiniz bir ortam yakalayabilirsiniz. Canlı müzik ve kafeteryası da mevcuttur. Evde hazırlayıp getirdiğiniz yiyecekleri tüketebileceğiniz kamelyalar bulunmaktadır. Öte yandan burada çocuklara özel oyun alanları vardır. Çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir.  Yaz dönemlerinde neredeyse tıklım tıklım olan bu parkta keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kırşehir’in tam ortasında, bir ucu Kale semtinde olan yemyeşil bir park. Parkın ortasından da Kılıcozu çayı akıyor. Park içinde kaykay parkuru, basket sahası, açık spor alanı, kafeler, gayet güzel yürüyüş yolu da bulunmaktadır. Yürüyüş yolunda köpeğinizi gezdirebiliyorsunuz. Çimlerde oturup sohbet edebilirsiniz ya da kafede çayınızı yudumlayıp stres atabilme şansına sahipsiniz. Park çevresinde bolca oto park alanı da bulunmaktadır.

                       İkizarası Kent Park Nerde?                          

Kent Park Kırşehir kent merkezinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Kervansaray Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehre ayrı bir hava katan bu park Ahi Evran külliyesi yanında yer almaktadır.

                  İkizarası Kent Park Nasıl Gidilir?                    

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile gelme şansına sahipsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Şehir içi araçlarını ve dolmuşları kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler Kırşehir merkeze gelerek konum bilgisini ya da tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirler. Kırşehir merkeze yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.