Ilgaz Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2024 Yılı Fiyatlar

Ilgaz Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2024 Yılı Fiyatlar

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ilgaz Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Ekipman Kiralama Ücretleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

            Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler          

Ilgaz sıradağları üzerinde yer alan Ilgaz Kayak Merkezi, Ilgaz Milli Parkının içerisinde yer almaktadır. Kayak merkezinde 950 m ,1200 m, 660 m ve 1300-1400 m uzunluğunda dört adet kayak pisti bulunmaktadır. Alan içerisinde Tarım Orman Bakanlığı, Ankara Üniversitesi, Askeri’nin yeri olmak üzere Özel sektör işletmelerinin de olduğu bir çok konaklama imkanı alan bulunuyor.

Kayak Merkezi içerisinde Özel işletmelerin yanı sıra Kayak Federasyonuna ait tesis bulunuyor. Bu tesiste telesiyej ve teleksi’yi kullanmak için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. 2022  yılına ait Güncel Fiyatlarımız altta yazmaktadır.

Kayak merkezindeki spor kıyafetleri , eğitimler, etkinlikler için ayrı ücret ödemeniz gerekiyor. Gerek günü birlik kayak yapanlar gerekse snowboard sporu yapanlar için son derece güzel ve keyifli bir kayak merkezidir. Kayak merkezinde sisli havanın etkileri yer yer görülmektedir. Bu yüzden hakim olduğu inişler daha yavaş bir şekilde yapılmaktadır.

                Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi Pistleri          

Çankırı Ilgaz Kayak Merkezinde bulunan pistleri görsel olarak alttaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz. Mavi Pist Başlangıç, Kırmızı Pist Orta Düzey, Siyah Pist ise ileri Düzey’dir. En yüksek noktasında (2010 metre) bir de kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca 1 numaralı pistte gece kayak yapabilirsiniz. Kayak merkezi içeirisinde 350 m lik bir de baby lift bulunmaktadır.

      Ilgaz Kayak Merkezi 2022 Yılı Fiyatları       

Kayak Federasyonu’na ait Telesiyej & Teleksi bulunuyor. 

Kızak:150 – 200 TL

Kayak Takım (Kayak – Ayakkabı – Baton): 600 TL

Snowboard : 750 TL

Mont : 250 TL 

Pantolon: 250 TL

Kask : 100 TL

Gözlük : 100 TL

Eldiven: 100 TL

                Türkiye Kayak Federasyonu Telefon          

Tel : 0366 239 10 03

Fax : 239 10 06

   Kayak Merkezinde Konaklama ve Otel İmkanları   

Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi’nde konaklayabileceğiniz 3 tane tesis bulunmakta. Köy Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait olan 1 tesis ve 1 adet otel bulunmaktadır. Ayrıca Ankara Üniversitesi’ne ait Ilgaz Tesisleri de konaklama hizmeti vermektedir. Ayrıca Ilgaz Kayak Merkezi’ne yakın konumda olan otellerde de konaklayabilirsiniz. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Doruk Otel: 0376 417 20 10
  • Derbent Motel: 0376 417 20 20
  • Armar Otel : 0376 417 10 10

    Çankırı Ilgaz Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?    

Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi; Kastamonu’ya 40, Ankara’ya 210, İstanbul’a 460 km’dir.

İstanbul’dan gelenler, Ankara Otobanı üzerinden Gerede çıkışına geldikten sonra Karabük yoluna girilir, 30 km sonra Samsun Çankırı yönüne dönülür. Yaklaşık 130 km sonra Ilgaz – Ankara – Samsun – Kastamonu ayrımına gelmiş olursunuz. Buradan tabelalar yardımıyla Ilgaz Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan gelenler ise; Çankırı yolu üzerinden gelerek aynı ayrımına ulaşabilirler. Buradan Kastamonu yönüne doğru ortalama 25 km ilerleyerek Karayolları Ilgaz Bakımevi’nin bulunduğu alana ulaşmışlar. Daha sonra Kastamonu istikametine doğru 2 kilometre sonra Kayak merkezine yol ayrımına gelmiş olursunuz. Bu yol ayrımından sonra Ilgaz Kayak Merkezi’ne olan uzaklık yalnızca 1,5 km.

Otobüs ile gidildiğinde, öncelikle Kastamonu şehir merkezine gelmeleri gerekiyor. Kastamonu otogardan Ankara otobüslerine binerek 40 km sonra Karayolları Ilgaz Bakımevinde inip sonra otellerin servis araçlarıyla kayak merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ankara otogardan otobüse binerseniz aynı şekilde Ilgaz Bakımevi önünde inebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.