Anasayfa / Çankırı / Ilgaz Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ilgaz Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çankırı  Ilgaz Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Telesiyej – Ekipman Kiralama Ücretleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında;        

Ilgaz sıradağları üzerinde yer alan Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi, Ilgaz Milli Parkının içerisinde yer almaktadır. Kayak merkezine giriş yapabilmek için önce milli parka girmelisiniz. Kayak merkezinin Ortalama yüksekliği 2850 m dir. Kayak merkezinde, Federasyonuna ait birde tesis bulunmaktadır tesiste telesiyej ve teleksi ücreti günlük sınırsız 60 tl dir. Yürüyen bant ve teleksi ücretsizdir.

Kayak merkezindeki spor kıyafetleri , eğitimler, etkinlikler için ayrı ücret ödemeniz gerekiyor. Gerek günü birlik kayak yapanlar gerekse snowboard sporu yapanlar için son derece güzel ve keyifli bir kayak merkezidir. Kayak merkezinde sisli havanın etkileri yer yer görülmektedir. Bu yüzden hakim olduğu inişler daha yavaş bir şekilde yapılmaktadır.

                Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi Pistleri          

Çankırı Ilgaz Kayak Merkezinde toplam 2 tane pist bulunmaktadır. 1. piste hizmet veren chair lift, otelin hemen önünde dir. 2.pist ise 1400 m uzunluğa sahip olmakla birlikte, tele ski hizmeti de sunulmaktadır.

Her iki pistte de kayak yapmak mümkündür.  2 numaralı pistin en yüksek noktasında (2010 metre) bir de kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca 1 numaralı pistte gece kayak yapabilirsiniz. Ayrıca   kayak merkezinde 350 m lik bir de baby lift bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Milas Kıyıkışlacık Zeytinlikuyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

                  Ilgaz Kayak Merkezi Fiyatları 2021               

Günlük limitsiz kayak ücreti 80 TL, tek çıkış ücreti ise 20 TL.

Kızak: 25 TL

Kayak Takım (Kayak – Ayakkabı – Baton): 70 TL

Mont + Pantolon: 50TL

Snowboard : 80 TL

Kask : 20 TL

Gözlük : 20 TL

                Türkiye Kayak Federasyonu Telefon          

Tel : 0366 239 10 03

Fax : 239 10 06

               Ilgaz Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti 2021      

Şahıs……………………: 5 TL

İndirimli………………: 2.5 TL

Bisiklet…………………: 5 TL

Otomobil………………: 15 TL

Küçük minibüs………: 25 TL

Büyük minibüs………: 30 TL

Midibüs (40 kişilik)..: 40 TL

Otobüs………………….: 75 TL

Kayak Merkezinde Konaklama ve Otel İmkanları

Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi’nde konaklayabileceğiniz 3 tane tesis bulunmakta. Köy Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait olan 1 tesis ve 1 adet otel bulunmaktadır. Ayrıca Ankara Üniversitesi’ne ait Ilgaz Tesisleri de konaklama hizmeti vermektedir. Ayrıca Ilgaz Kayak Merkezi’ne yakın konumda olan otellerde de konaklayabilirsiniz. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Doruk Otel: 0376 417 20 10
  • Derbent Motel: 0376 417 20 20
  • Armar Otel : 0376 417 10 10
OKUMALISIN  Çifte Minareli Asma Köprü Nerede - Nasıl Gidilir?

    Çankırı Ilgaz Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?    

Çankırı Ilgaz Kayak Merkezi; Kastamonu’ya 40, Ankara’ya 210, İstanbul’a 460 km’dir.

İstanbul’dan gelenler, Ankara Otobanı üzerinden Gerede çıkışına geldikten sonra Karabük yoluna girilir, 30 km sonra Samsun Çankırı yönüne dönülür. Yaklaşık 130 km sonra Ilgaz – Ankara – Samsun – Kastamonu ayrımına gelmiş olursunuz. Buradan tabelalar yardımıyla Ilgaz Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan gelenler ise; Çankırı yolu üzerinden gelerek aynı ayrımına ulaşabilirler. Buradan Kastamonu yönüne doğru ortalama 25 km ilerleyerek Karayolları Ilgaz Bakımevi’nin bulunduğu alana ulaşmışlar. Daha sonra Kastamonu istikametine doğru 2 kilometre sonra Kayak merkezine yol ayrımına gelmiş olursunuz. Bu yol ayrımından sonra Ilgaz Kayak Merkezi’ne olan uzaklık yalnızca 1,5 km.

Otobüs ile gidildiğinde, öncelikle Kastamonu şehir merkezine gelmeleri gerekiyor. Kastamonu otogardan Ankara otobüslerine binerek 40 km sonra Karayolları Ilgaz Bakımevinde inip sonra otellerin servis araçlarıyla kayak merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ankara otogardan otobüse binerseniz aynı şekilde Ilgaz Bakımevi önünde inebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir