Anasayfa / Ege Bölgesi / Ilıca Harlek Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Ilıca Harlek Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ilıca Harlek Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? – Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ilıca Harlek Kaplıcaları

Ilıca Harlek Kaplıcaları, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kütahya merkeze bağlı Soğukçeşme Köyünde bulunur. Kütahya il merkezine 28 km uzaklıktadır. Kütahya- Eskişehir karayolunun 21. km’sinden 4 km içerisinde yer almaktadır.

Ilıca Harlek Kaplıcaları özellikle bulunduğu konum ile göze çarpmaktadır. Etrafı çam ormanları ile kaplı insana huzur veren bir ortamı vardır. Bu kaplıcalarda 3 kaynaktan faydalanılmaktadır. Suları 40-43 derece sıcaklığa sahiptir. Bu özelliği ile ılıştırılmadan banyo yapılabilen ender naturel kaplıcalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaplıca suları birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu sular böbrek taşlarının dökülmesi, safra kesesi rahatsızlıkları, siyatik, lumbago, romatizma, çocuk felci, göz hastalıkları, sinirsel gerginlik, kadın hastalıkları, cinsel gücün artması, stres gibi birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Kaplıca merkezinde tüm yıl açık alış-veriş merkezleri vardır. Kaplıca ‘da halka açık yüzme havuzu, iki hamam ve açık iki yüzme havuzu vardır. Ilıca Harlek kaplıcaları 23/03/1989 gün ve 13900 sayılı Bakanlar kurulu kararı ile “Termal Turizm Merkezi” ilan edilmiştir.

OKUMALISIN  Tarsus Roma Yolu ve Kapısı Nerede - Nasıl Gidilir?

Ilıca Harlek Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Burada çok sayıda otel, Apart ve pansiyon bulunmaktadır. Fiyatlar uygundur ve konaklama alanının fazla olmasından dolayı her zaman yer bulma şansına sahipsiniz. Tesiste 16 apart, 8 suit ve 46 otel odası vardır. 180 yatak kapasiteli tesisin tüm odaları balkonlu ve içinde natürel kaplıca suyu bulunan banyoları mevcuttur. Kaplıca merkezinde aile pansiyonculuğu gelişmiştir.

Ilıca Harlek Kaplıcaları Nerede?

Ilıca Harlek Kaplıcaları Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kütahya merkeze bağlı Soğukçeşme Köyünde bulunur. Kütahya il merkezine 28 km uzaklıktadır. Kütahya- Eskişehir karayolunun 21. km’sinden 4 km içerisinde yer almaktadır.

Ilıca Harlek Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ilıca Harlek Kaplıcalarına ulaşmak için kent merkezinde dolmuş ve Belediye halk otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Hususi araç ile Kütahya merkezden gelmek isteyenler Kütahya- Eskişehir Yolu/D230/D650 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir