Anasayfa / Artvin / Ilıca köyü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Ilıca köyü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Ilıca Köyü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? – Artvin’de Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Ilıca Köyü Kaplıcası Hakkında Bilgiler             

Ilıca Köyü Kaplıcası, Artvin ilinin Şavşat ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Şavşat ilçe merkezine 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Şavşat ilçesine bağlı Ilıca köyündedir. Artvin şehir merkezine yaklaşık olarak 108 km mesafededir.

Ilıca Köyü eski adı Cinal’dir. Yeni ismini bölgesinde bulundurduğu kaplıca ve şifalı sulardan almıştır. Yöre halkı tarafından kullanılan bu kaplıca suları özellikle Romatizma hastalıklarına iyi gelmektedir. Şifa bulmak isteyenler ziyaret etmektedir.

Kaplıcanın bulunduğu yerde küçük bir tesis vardır. Küçük bir otel ve lokantası bulunmaktadır. Buradan ihtiyaçlarınızı karşılama şansına sahipsiniz.

                         Ilıca Köyü Kaplıcası Nerede?                    

Ilıca Köyü Kaplıcası, Artvin ilinin Şavşat ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Şavşat ilçe merkezine 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Şavşat ilçesine bağlı Ilıca köyündedir. Artvin şehir merkezine yaklaşık olarak 108 km mesafededir.

OKUMALISIN  Almacı Pazarı Nerede – Nasıl Gidilir?

                   Ilıca Köyü Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?           

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, Şavşat ilçe merkezinden kalkan Ilıca köyü arabaları ile ulaşım sağlayabilirler. Ya da turlar aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler, Artvin il merkezinden ya da Şavşat ilçe merkezinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir