Ilıca Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik

Ilıca Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ilıca Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları ve Gezi Rotaları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Ilıca Şelalesi Hakkında Bilgiler                 

Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pınarbaşı ilçesine bağlı Ilıca köyünde bulunmaktadır. Ilıca Şelalesi’nin ilçe merkezinde uzaklığı yaklaşık 10 km’dir. Şelale yaklaşık olarak 10 metre yükseklikten dökülmektedir. Döküldüğü yerde güzel bir gölet oluşmuştur. Etrafının ağaçlarla çevrili olması bu bölgeyi eşsiz kılmaktadır.

Özellikle şehrin kalabalığından kurtulmak amaçlı kafa dinlemek için muhteşem bir yer. Suyun aşındırma etkisiyle oluşan kayalar oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca burada piknik yapma şansına da sahipsiniz. İsterseniz şelalenin göletinde yüzerek serinleyebilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapmak içinde bulunma bir yer. Özellikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almayı kesinlikle unutmayın. Kartpostallık fotoğraflar çekmeye hazır olun.

Köy sınırları içerisinde Bizans Döneminde yapılan bir hamam bulunmaktadır. Ilıca Hamamı olarak bu hamam kubbeli yontma taştan yapılan bir yapıdır. Burayı da ziyaret edebilirsiniz.

                                  Konaklama İmkanları                       

Bu bölgede doğanın eşsiz güzelliğini doğa ile iç içe yaşamak isteyenler için Bungalov evleri bulunmaktadır. Çok sayıda bulunan bu doğal evlerde konaklaya bilme şansına sahipsiniz.

                   Ilıca Şelalesi Giriş Ücreti 2023 Yılı                  

Tam ……… 16 TL

İndirimli … 9 TL

(Not: Fiyatlar 2023 Yılı Mayıs Ayına aittir.) 

                                   Ilıca Şelalesi Nerede?                               

Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pınarbaşı ilçesine bağlı Ilıca köyünde bulunmaktadır. Şelale’nin ilçe merkezinde uzaklığı yaklaşık 10 km’dir.

                              Ilıca Şelalesi Nasıl Gidilir?                           

Horma Kanyonundan girip yaklaşık 3 km ahşap patika yoldan taşların, kayaların, yeşillerin arasından yürüyerek isterseniz de Ilıca köyünden çok daha kısa sürede yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ilıca Köyü’nden Taksi ile de gelebilirsiniz.

Hususi araç ile Ankara üzerinden gelenler Ilgaz dağlarını geçtikten sonra Kastamonu’ya ulaşacaksınız. Ya da Anadolu Otoyolu/O-4/E89 üzerinden rahatlıkla şelaleye ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul tarafından gelenler O-4 üzerinden yol alarak rahatlıkla şelaleye ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.