Ilıca Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti – Kamp&Piknik-Kastamonu?

Ilıca Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti – Kamp&Piknik-Kastamonu?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ilıca Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                   Ilıca Şelalesi Hakkında;                            

Ilıca Şelalesi, Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pınarbaşı ilçesine bağlı Ilıca köyünde bulunmaktadır. Ilıca Şelalesi’nin ilçe merkezinde uzaklığı yaklaşık 10 km’dir. Ilıca Şelalesi yaklaşık olarak 10 metre yükseklikten dökülmektedir. Döküldüğü yerde güzel bir gölet oluşmuştur. Etrafının ağaçlarla çevrili olması bu bölgeyi eşsiz kılmaktadır.

Özellikle şehrin kalabalığından kurtulmak amaçlı kafa dinlemek için muhteşem bir yer. Suyun aşındırma etkisiyle oluşan kayalar oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca burada piknik yapma şansına da sahipsiniz. İsterseniz şelalenin göletinde yüzerek serinleyebilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapmak içinde bulunma bir yer. Özellikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almayı kesinlikle unutmayın. Kartpostallık fotoğraflar çekmeye hazır olun.

OKUMALISIN  Peksimet Plajı Nerede – Nasıl Gidilir - Bodrum Denize Girilecek Yerler

Köy sınırları içerisinde Bizans Döneminde yapılan bir hamam bulunmaktadır. Ilıca Hamamı olarak bu hamam kubbeli yontma taştan yapılan bir yapıdır. Burayı da ziyaret edebilirsiniz.

                           Ilıca Şelalesi Konaklama İmkanları             

Bu bölgede doğanın eşsiz güzelliğini doğa ile iç içe yaşamak isteyenler için Bungalov evleri bulunmaktadır. Çok sayıda bulunan bu doğal evlerde konaklaya bilme şansına sahipsiniz.

                                   Ilıca Şelalesi Nerede?                               

Ilıca Şelalesi Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pınarbaşı ilçesine bağlı Ilıca köyünde bulunmaktadır. Ilıca Şelalesi’nin ilçe merkezinde uzaklığı yaklaşık 10 km’dir.

                              Ilıca Şelalesi Nasıl Gidilir?                           

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile gelmek mümkündür. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Kastamonu ve İstanbul tarafından buraya geldikten sonra aktarmalı olarak ulaşım bulunmaktadır. Ayrıca tur otobüsleriyle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kastamonu merkezden düzenli olarak tur  yapılmaktadır.

OKUMALISIN  Madame Tussauds Balmumu Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

Hususi araç ile Ankara üzerinden gelenler Ilgaz dağlarını geçtikten sonra Kastamonu’ya ulaşacaksınız. Ya da Anadolu Otoyolu/O-4/E89 üzerinden rahatlıkla şelaleye ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul tarafından gelenler O-4 üzerinden yol alarak rahatlıkla şelaleye ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.