İmamköy Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir -AYDIN

İmamköy Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir -AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İmamköy Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        İmamköy Kaplıcası Hakkında Bilgiler            

Kaplıca, Aydın İlinin merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Aydın merkeze bağlı İmamköy’e 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Aydın il merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunmaktadır.

Burada bulunan suyun sıcaklığı yaklaşık olarak 36°C dir. Su, kubbeli bir mağaradan kaynar.hum içme kürü hem de banyo kürü olarak faydalanılmaktadır. Lezzeti hoş değilse de içildiğinde mülayimlik verir. Bağırsakların iyi işlemesini sağlar. Nevralji ve sinir sisteminin dinlendirilmesinde Kaplıcanın banyosu iyi gelir. Genel anlamda sakinleştirici bir özelliği vardır.

                                İmamköy Kaplıcası Nerede?                      

Kaplıca, Aydın İlinin merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Aydın merkeze bağlı İmamköy’e 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Aydın il merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunmaktadır.

                      İmamköy Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?             

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Aydın merkezden İmamköy minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Aydın merkezden Denizli Aydın Yolu/D320/E87 üzerinden tabelalar yardımı ile rahatlıkla ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.