İncesu Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Karaman

İncesu Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Karaman

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İncesu Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti -Ziyaret Saati hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mağara, Karaman merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman kent merkezine bağlı Taşkale Köyü sınırları içerinde bulunmaktadır. Köy merkezine yaklaşık 9 km güneyde bulunmaktadır. Karaman merkeze yaklaşık olarak 52 km mesafededir. 356 metre yükseklikte bulunmaktadır.

Mağara’nın uzunluğu 1356 metredir. İçerisinde sarkıt, dikit ve travarten havuzları bulunan bir doğa harikasıdır. Özellikle damlataş birikimi yönünden son derece zengindir. Yatay mağara özelliği göstermektedir. Çok yağışlı dönemlerde Mağara da küçük bir yeraltı nehri oluşuyor. Ayrıca başta astım ve nefes darlığı olmak üzere birçok hastalığa da şifa dağıtmaktadır.

Mağara, MTA Genel Müdürlüğü tarafından fizibilitesi yapılmıştır. Mağaraya aydınlatma ve içerisinin yürüyüş yolu yaptırılmıştır ve 2013 yılında turizme açılmıştır.

                   İncesu Mağarası Giriş Ücreti                   

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                          Mağara Ziyaret Saatleri                       

Mağara, haftanın her günü 09:00-19:00 saatleri arasında açık konumdadır.

                       İncesu Mağarası Nerede?                       

Mağara, Karaman merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaman kent merkezine bağlı Taşkale Köyü sınırları içerinde bulunmaktadır. Köy merkezine yaklaşık 9 km güneyde bulunmaktadır. Karaman merkeze yaklaşık olarak 52 km mesafededir.

             İncesu Mağarası’na Nasıl Gidilir?                 

Buraya hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.  İncesu Mağarası’na şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Karaman- Ağıl- Yeşildere- Taşkale-İncesu Mağarası güzergahını takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.