İngiltere Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  İngiltere Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?-İngiltere Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde İngiltere Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır İngiltere Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile İngiltere ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte İngiltere’ye gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

    İngiltere Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri   

Hafta içi her gün Saat: 09.00 – 17.00 arası açıktır.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

    İngiltere Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri    

Adres: Çankaya, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara

Tel: (0312) 455 33 44

    İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?     

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Çankaya Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

İngiltere Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 135-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 135-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah caddesi boyunca devam ediniz, bu dik rampanın devamında yol Atakule olarak bilinen alışveriş merkezi önünde bir kavşak sizi bekliyor.  Bu kavşaktan sola doğru dönerek aşağı doğru ilerlerken İngiltere Büyükelçiliği 100 metre sonra solda kalacaktır.

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 135-408413 hatların herhangi birisine binip Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır.

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra,  135-408413 hatların herhangi birisine binip Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.