İnhisar – Çalkara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-BİLECİK

İnhisar – Çalkara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-BİLECİK

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda İnhisar – Çalkara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                İnhisar – Çalkara Şelalesi Nerede?              

Çalkara Şelalesi, Bilecik ilinin İnhisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sakarya nehrine yakın bir konumda yer alır. Şelale vadi tabanında yer almaktadır. Şelale yoldan görünmüyor.  Bu sebeple şelaleyi görmek çok kolay değildir.  Şelale ancak vadinin dibine inildiğinde görülebiliyor. Şelale yaklaşık 8 metre yükseklikten akmaktadır. 520 m lik bir rakıma sahiptir. Burası doğal güzellikleri ile kartpostallık bir görüntüye sahip olduğundan dolayı Fotoğraf makinelerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.

Çalkara Şelalesi çevresinde yer alan meyve ağaçları ile muhteşem bir güzellik oluşturmaktadır. Şelale döküldüğü yerden irili ufaklı şelaleler sistemine dönüşerek kademeli olarak Sakarya Nehri’ne karışmaktadır. Ayrıca bölgede birkaç küçük şelale daha bulunmaktadır. Burada çok sayıda mağara da bulunmaktadır.

                      Çalkara Şelalesi Giriş Ücreti                      

Giriş ÜCRETSİZDİR..

      İnhisar – Çalkara Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?         

Çalkara Şelalesi, Bilecik ilinin İnhisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sakarya nehrine yakın bir konumda yer alır.

Bilecik-İnhisar arası 56 km mesafededir. Buraya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. İnhisar’dan Çalkara yönüne 8km ilerleyerek araçlarınızdan inmeniz gerekiyor. Yolla şelale arasında irtifa farkı 90m olduğundan 15 dk lık bir yürüyüşle aşağı iniyorsunuz. Çıkış ise yaklaşık 40 dk sürüyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.