Irak Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Irak Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Irak Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Irak Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

    Irak Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler         

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Irak Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Irak Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Irak ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Irak’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

                 Irak Ankara Büyükelçiliği Nerede?                  

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Turan Emeksiz üzerinde bulunmaktadır.

      Irak Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri          

Büyükelçilik, Hafta içi her gün saat 09.00 – 16.00 arası hizmet vermektedir.
Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

        Irak Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri           

Adres: Turan Emeksiz Sok No:11, Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312 468 74 21

     Irak Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?         

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Turan Emeksiz Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Irak Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi(Macaristan Caddesi)-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi(Macaristan Caddesi)-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 15 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (Karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Bu yoldan soldan devam ediniz,  Elçilik binası yolun sonunda bulunuyor. Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin karşısında bulunuyor.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi(Macaristan Caddesi)-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi(Macaristan Caddesi)-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.