Anasayfa / Ankara / İran Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

İran Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  İran Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Mısır Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İran Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde İran Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır İran Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile İran ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte İran gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

İran Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Tahran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

İran Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Cuma gününe kadar,  08.00-17.00 saatleri arası açıktır.

İran Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Gaziosmanpaşa Tahran Cad. No: 10 Çankaya/Ankara

Telefon:  0312 468 28 21

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

İran Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Tahran Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Karum iş merkezi olarak bilinen yerin hemen yakınındadır.

OKUMALISIN  Harput Ulu Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

İran Büyükelçiliği’ne gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay ile İran Büyükelçiliği arası Otobüsle 10 dakikadır. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114-391 otobüslerine binerek Karum durağında indikten sonra Karum iş merkezinin hemen yanından geçen Tahran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114-391 otobüslerine binerek Karum durağında indikten sonra Karum iş merkezinin hemen yanından geçen Tahran Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Küçük Esat tabelalarını takip ederek bu cadde boyunca ilerleyiniz. Bu cadde en son ışıklı bir kavşakta ayrılıyor, Bir tarafı Büyükesat-Seyranbağları bir tarafı ise Kavaklıdere-Kızılay siz sağ tarafa doğru Kızılay yönüne doğru döneceksiniz. Bu yola döndüğünüzde az ileride Tahran Caddesi’ne doğru dönünüz ve ilerleyiniz. Bu yol sizi İran büyükelçiliğine götürecektir.

OKUMALISIN  Amasra’da Gezilecek En İyi 10 Yer - Amasra’da Gezilecek Yerler - Bartın

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından Kalkan 304-114-391 otobüslerine binerek Karum durağında indikten sonra Karum iş merkezinin hemen yanından geçen Tahran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına Kalkan 304-114-391 otobüslerine binerek Karum durağında indikten sonra Karum iş merkezinin hemen yanından geçen Tahran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

 Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir