İshak Fakih Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Kütahya Gezilecek Yerler

İshak Fakih Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Kütahya Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İshak Fakih Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Kim Yaptı – Ne Zaman Yaptı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           İshak Fakih Cami Hakkında Bilgiler              

İshak Fakih Cami, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Maruf Mahallesinde Ertuğrul Gazi Caddesi üzerinde bulunur.  Kent merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta bulunur.

İshak Fakih Camii, 1433 yıllında Kütahyalı Fıkıh alimi İshak Fakih tarafından inşa edilmiştir. Bu cami son dönem Germiyan eseridir. Caminin yapımında kesme taş ve tuğla kullanılmıştır. Cami gösterişli bir cepheye sahiptir. Ayrıca dış mimarisinin yanı sıra iç dekorasyonuyla ziyaret edenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

                İshak Fakih Cami Nerede?                         

İshak Fakih Cami, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Maruf Mahallesinde Ertuğrul Gazi Caddesi üzerinde bulunur.  Kent merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta bulunur.

             İshak Fakih Cami Nasıl Gidilir?                   

İshak Fakih Cami’ne ulaşım oldukça rahattır. Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile Kütahya merkezden gelenler Hürriyet Cd. Üzerinden veya Ahi Erbasan Caddesi yollarını kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelenler kent merkezinden kalkan şehir içi otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca yürüyerek de çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments