Işıklı Gölü Çivril Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Nilüfer Çiçekleri – Denizli

Işıklı Gölü Çivril Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Nilüfer Çiçekleri – Denizli

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Işıklı Gölü Çivril Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Tekne Turları Nereden Yapılıyor? Tekne Turu Fiyatları? Nilüfer Çiçekleri Ne Zaman Açar hakkında bilgiler vereceğiz.

Göl, Denizli İlinin Çivril ilçesinde bulunmaktadır. Göl, Barındırdığı Yaban Hayatı, Biyoçeşitliliği ve Nilüfer Tarlası ile Doğal sit alanı ilan edilmiştir. 300 Dönümlük Nilüfer tarlası ile Türkiye’nin En Büyük Nilüfer Tarlasını oluşturmaktadır.
Lotus Çiçeği olarak ta adlandırılan Nilüfer Çiçekleri, Geceleri kapanıp suyun altına giren ve Güneşin doğmasıyla birlikte tekrar su üstüne çıkmaktadır.
Nilüfer Çiçeklerin eşsiz Güzelliği, Yeşil ve Maviyi buluşturan doğası ile Gelen misafirlerine görsel bir şov sunmaktadır.

                         Işıklı Gölünde Neler Yapılır?                          

Bölgeye gelen ziyaretçiler Nilüfer çiçekleri arasında ve Göl etrafında tekne ile gezinti yapabilir, Göl çevresinde de yürüyüşler yapılabilir, göl etrafındaki banklarda oturup manzarayı seyredebilir, Göl etrafın da bulunan tesislerde Sazan ve Turna balığının tadına bakıp, Eşsiz manzaraya karşı çay – Kahve içmenin keyfini yaşayabilirler.

              Nilüfer Çiçekleri Neden Önemli…                      

Sapı ortalama 1 metreyi bulan Nilüfer çiçeği, suyun dibinde çamurda köklenmektedir. Nilüfer çiçeklerinin tohumunun ise amazon ormanlarından göçmen kuşlar ile taşındığı ve bu sayede oluştuğu düşünülüyor. Koruma altında olmasından dolayı da önem taşımaktadır.

Nilüfer Çiçeklerini kopartmanın cezası 2023 yılı itibariyle 244 Bin TL…

 

  Nilüfer Çiçeklerini Ne Zaman Görmeye Gitmeliyiz…  

Nilüfer Tarlasında bulunan Çiçeklerin Çiçek açma zamanı Mayıs Ayında başlar ve Eylül ayının sonuna kadar devam etmektedir. Çiçekler arasında dolaşmak için Mayıs – Haziran Aylarında gitmenizi tavsiye ediyoruz.

     Çivril Işıklı Gölü Tekne Turu Fiyatları 2023 Yılı     

Tekne Turu Kişi Başı 100 TL olmaktadır.

Çivril Işıklı Gölü Tekne Turu Nereden Yapılıyor?

1. Yer : Beydilli’den yapılıyor. Ortalama 1 saat sürmektedir.

2. Yer : Seraserli’den yapılıyor. Ortalama 1.5 saat sürmektedir.

                           Işıklı Gölü’ne Nasıl Gidilir?                       

Işıklı Gölü, Denizli İlinin Çivril ilçesinde bulunmaktadır. Ulaşım bakımından oldukça kolay olan bu yere İster şahsi aracınız ile isterseniz de Denizli otogardan Çivril ilçesine gelen minibüsler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çivril Işıklı Göle Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Denizli Otogardan Çivril ilçesi Seraserli Köyüne hareket eden Minibüslere binerek ulaşabilirsiniz. Otogardan saat 09:00 da hareket etmektedir.

Şahsi aracı ile navigasyon ile gelmek isteyenler Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

                       Yol Tarifi / Google Haritalar                     

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.