Işıklı Gölü  – Çivril Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Nilüfer Çiçekleri – Denizli

Işıklı Gölü  – Çivril Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Nilüfer Çiçekleri – Denizli

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Işıklı Gölü  – Çivril Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Nilüfer Çiçekleri Ne Zaman Açar?  hakkında bilgiler vereceğiz.

                          Işıklı Gölü Hakkında Bilgiler                          

Işıklı Gölü, Denizli İlinin Çivril ilçesinde bulunmaktadır. Göl, Barındırdığı Yaban Hayatı, Biyoçeşitliliği ve Nilüfer Tarlası ile Doğal sit alanı ilan edilmiştir. 300 Dönümlük Nilüfer tarlası ile Türkiye’nin En Büyük Nilüfer Tarlasını oluşturmaktadır. Lotus Çiçeği olarak ta adlandırılan Nilüfer Çiçekleri, Geceleri kapanıp suyun altına giren ve Güneşin doğmasıyla birlikte tekrar su üstüne çıkmaktadır. Nilüfer Çiçeklerin eşsiz Güzelliği, Yeşil ve Maviyi buluşturan doğası ile Gelen misafirlerine görsel bir şov sunmaktadır.

                         Işıklı Gölünde Neler Yapılır?                          

Bölgeye gelen ziyaretçiler Nilüfer çiçekleri arasında ve Göl etrafında tekne ile gezinti yapabilir, Göl çevresinde de yürüyüşler yapılabilir, göl etrafındaki banklarda oturup manzarayı seyredebilir, Göl etrafın da bulunan tesislerde Sazan ve Turna balığının tadına bakıp, Eşsiz manzaraya karşı çay – Kahve içmenin keyfini yaşayabilirler.

OKUMALISIN  Troçki’nin Evi (Yıkık Sivastopol Köşkü) Nerede - Nasıl Gidilir?

              Nilüfer Çiçekleri Neden Önemli…                      

Sapı ortalama 1 metreyi bulan Nilüfer çiçeği, suyun dibinde çamurda köklenmektedir. Nilüfer çiçeklerinin tohumunun ise amazon ormanlarından göçmen kuşlar ile taşındığı ve bu sayede oluştuğu düşünülüyor. Koruma altında olmasından dolayı da önem taşımaktadır.

Not: Nilüfer Çiçeklerini kopartmanın cezası 73 Bin TL…

  Nilüfer Çiçeklerini Ne Zaman Görmeye Gitmeliyiz…  

Nilüfer Tarlasında bulunan Çiçeklerin Çiçek açma zamanı Mayıs Ayında başlar ve Eylül ayının sonuna kadar devam etmektedir. Çiçekler arasında dolaşmak için Mayıs – Haziran Aylarında gitmenizi tavsiye ediyoruz.

                      Işıklı Gölü Tekne Turu Fiyatları…                   

Göl içerinde 45 dakika süren Tekne Turu, Tur başına 100 TL olmaktadır. Tekneye 4-5 kişi binebiliyor. (Fiyat kişi başı değil, Tekne fiyatıdır)(2021 yılı itibari ile..)

                           Işıklı Gölü’ne Nasıl Gidilir?                       

Işıklı Gölü, Denizli İlinin Çivril ilçesinde bulunmaktadır. Ulaşım bakımından oldukça kolay olan bu yere İster şahsi aracınız ile isterseniz de Denizli il merkezinden Çivril ilçesine gelen minibüsler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Kisecik Kanyonu - Saklı Cennet - Çamlıyayla Nerede-Nasıl Gidilir?

Şahsi aracı ile navigasyon ile gelmek isteyenler Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.