İsmail Fakirullah Hazretleri Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir – SİİRT

İsmail Fakirullah Hazretleri Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir – SİİRT

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İsmail Fakirullah Hazretleri Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir – Işık Hadisesi Nedir? Hangi Zamanlarda Işık Hadisesi Gerçekleşir hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İsmail Fakirullah Hazretleri, İbrahim Hakkı Hazretlerinin hocasıdır. İsmail Fakirullah Hazretleri, çok küçük yaşlarda ilim tahsiline başlamış ve ilim tahsiline aralıksız devam etmiştir. İlçe camisinde müderrislik ve imamlık yapmaya başlamıştır.

Geçimini sağlamak amacıyla kendi elleriyle asma ağaçları dikmiş ve Tarla ekmiş, ekin biçmiştir. Kendisini takvaya adamıştır adeta. Sürekli oruç tutup namaz kılmıştır. 48 yaşında Hacca gitmiştir. İsmail Fakirullah Hazretlerinin biri kız dört erkek çocuğu vardı. 

Hayatını hak yolda insanları irşat etmekle geçirirmiş, Her kesimden insanları irşat edermiş, diğer yandan şer-i ve müspet ilimlerde dünyaca ünlü meşhur ilim adamları yetiştirmiştir. Hicri 1146, Miladi 1734 yılında hayatının kaybetmiştir. Kabri, Tillo da kendi ismiyle anılan türbededir.

İsmail Fakirullah Hazretleri Türbesi’ne Nasıl Gidilir?

İle Merkezine yakın bir konumda olduğundan dolayı kolayca ulaşım sağlayabilrisiniz.

Siirt ili Ootogarından kalkan Tillo ilçesi arabalarla gidebilirsiniz.

15 Temmuz demokrasi meydanından kalkan minibüsler ile de Tillo’ya gidebilirsiniz.

Bir başka seçenek taksiyle ulaşabilirsiniz 10-15 km kısa bir yoldur çünkü. Araçla gidecekler için Şeyh Aziz Cad. Siirt Pervari yolundan Tillo’ya ulaşabilirsiniz Yaklaşık 20 dakikalık kısa bir mesafededir.

İsmail Fakirullah Hazretleri Türbesi

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.