İsmil Kaplıcası (Karatay) Nerede – Nasıl Gidilir

İsmil Kaplıcası (Karatay) Nerede – Nasıl Gidilir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  İsmil Kaplıcası (Karatay) Nerede – Nasıl Gidilir –Kaplıca Sularının Faydaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İsmil Kaplıcası (Karatay), Konya ilinin merkez ilçesi olan Karatay ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karatay ilçe merkezine bağlı İsmil kasabasında bulunmaktadır. Konya merkeze yaklaşık olarak 54 km mesafede bulunmaktadır. Bu kaplıca Ereğli-Karapınar yolu üzerindedir.

İsmil Kaplıcası suyu litrede taşıdığı 3300 mg’lık kaplıca minerali ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en şifalı suyu konumundadır.

Bu kaplıca da banyo kürü ve çamur kürü yapılmaktadır. Kaplıcanın suyunun fizik tedavisinde önemli bir rolü bulunmaktadır. Kaplıcanın yanında tesisler, sağlık istasyonları, kür merkezleri ve termal havuzları bulunmaktadır.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular romatizma hastalıkları, kadın hastalıkları, sindirim sistemi bozuklukları, sinir sistemi hastalıkları, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları, kireçlenme, metabolizmal bozuklukları, astım, bronşit ve solunum yolu rahatsızlıkları, kalp ve kan dolaşımı, cilt hastalıkları vb. gibi birçok hastalığı tedavi etmektedir.

Burada her türlü imkânın olduğu termal bir kompleks yer almaktadır. Termal Kompleks bünyesinde fizik tedavi rehabilitasyon merkezi termal basınçlı duşlar, halka açık bölümler, İçme Inhilasyon, çamur terapi masaj, jimnastik salonları, su oyunlarının yapılabileceği termal havuzlar, yürüyüş parkurları, güneşlenme, eğlence mekanları, marketi, otoparkı, botanik bahçesi, tenis ve golf sahaları, seracılık ve tıbbi bitki üretim merkezleri yer almaktadır.

                     İsmil Kaplıcası (Karatay) Nerede?                   

İsmil Kaplıcası  Konya ilinin merkez ilçesi olan Karatay ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karatay ilçe merkezine bağlı İsmil kasabasında bulunmaktadır. Konya merkeze yaklaşık olarak 54 km mesafede bulunmaktadır. Bu kaplıca Ereğli-Karapınar yolu üzerindedir.

                       İsmil Kaplıcası Nasıl Gidilir?                        

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Konya merkezden İsmil kasabası minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Konya merkezden D330 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.