İspanya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

İspanya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
348
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  İspanya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? İspanya  Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İspanya Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde İspanya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır İspanya Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile İspanya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte İspanya’ya gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

İspanya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Hafta içi her gün Saat 09:00 – 13.30 / 15:00 – 18:00 arası açıktır.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

İspanya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Prof. Dr. Aziz Sancar Caddesi No: 8 Çankaya-Ankara

Tel: +90 312 438 03 92

İspanya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Çankaya Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Fas Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

İspanya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Aziz Sancar Caddesine ilerleyiniz. İspanya Büyükelçiliği oradadır. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Aziz Sancar Caddesine ilerleyiniz. İspanya Büyükelçiliği oradadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla da gidebilirsiniz. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah caddesi boyunca devam ediniz, bu dik rampanın devamında yol Atakule olarak bilinen alışveriş merkezi önünde bir kavşak sizi bekliyor.  Bu kavşağı geçtikten 100 metre sonra Büyükelçilik binası sol tarafta kalıyor.

OKUMALISIN  Mogan Gölü Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Aziz Sancar Caddesine ilerleyiniz. İspanya Büyükelçiliği oradadır. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Metro ile Gidecekler, 

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra,  Buradan Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Aziz Sancar Caddesine ilerleyiniz. İspanya Büyükelçiliği oradadır. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.