İsrail Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

İsrail Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İsrail  Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İsrail Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde İsrail Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  İsrail Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile İsrail Ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, İsrail gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

İsrail Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Sögütözü semtinde üzerinde bulunmaktadır.

İsrail Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Büyükelçilik, Pazartesi – Cuma arası saat: 09:00 – 17:00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

İsrail Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Söğütözü, Koç Kuleleri, D:A-1 Blok Çankaya / Ankara

Tel: +90 312 459 75 00

İsrail Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Sögütözü semtinde üzerinde bulunmaktadır.

İsrail Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Metro-Otobüs-Dolmuş seçeneklerinden biri ile gidebilirsiniz.

-Otobüs ile Gidecekler; Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 339-512-541-602 Nolu Eskişehir Yoluna giden otobüslere binerek Armada Alışveriş Merkezi Durağında ininiz, Buradan ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır.

-Dolmuş İle Gidecekler; Kızılay Güvenpark içerisindeki dolmuş duraklarından kalkan Eskişehir Yolundan Geçen-Ümitköy Dolmuşlarına binip, Armada Alışveriş Merkezinin geçtikten sonra üst köprünün orda inerek, ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır.

-Metro İle Gidecekler; Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonlarından Koru Metrosu olarak bilinen Metro’ya binip, Sögütözü Metro durağında indikten sonra Buradan ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay-Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus-Sıhhiye veya Kızılay’a gelmelisiniz. Burada 3 Seçenek bulunuyor; Metro-Otobüs-Dolmuş seçeneklerinden biri ile gidebilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler; Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 339-512-541-602 Nolu Eskişehir Yoluna giden otobüslere binerek Armada Alışveriş Merkezi Durağında ininiz, Buradan ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır.

Dolmuş İle Gidecekler; Kızılay Güvenpark içerisindeki dolmuş duraklarından kalkan Eskişehir Yolundan Geçen-Ümitköy Dolmuşlarına binip, Armada Alışveriş Merkezinin geçtikten sonra üst köprünün orda inerek, ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır.

Metro İle Gidecekler; Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonlarından Koru Metrosu olarak bilinen Metro’ya binip, Sögütözü Metro durağında indikten sonra Buradan ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay yönünde ilerledikten sonra Eskişehir yolu tabelasından dönüş yaparak bu yolda ilerleyiniz. Armada Alışveriş Merkezini geçtikten sonra köprünün oradan sağa döndüğünüz de hemen sağ tarafınızda Koç Kuleleri bulunuyor. Elçilik binası buradadır.

Otobüs ile Gidecekler,

Kızılay’dan Kalkan 339-512-541-602 Nolu Eskişehir Yoluna giden otobüslere binerek Armada Alışveriş Merkezi Durağında ininiz, Buradan ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır.

Metro ile Gelecekler; 

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonlarından Koru Metrosu olarak bilinen Metro’ya binip, Sögütözü Metro durağında indikten sonra Buradan ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır.

Dolmuş İle Gidecekler;

Kızılay Güvenpark içerisindeki dolmuş duraklarından kalkan Eskişehir Yolundan Geçen-Ümitköy Dolmuşlarına binip, Armada Alışveriş Merkezinin geçtikten sonra üst köprünün orda inerek, ATO’ ya doğru yürüyünüz, Elçilik binası hemen sağ tarafınızda kalan Koç Kuleleri içerisinde bulunmaktadır.

Navigasyon ile gelecekseniz eğer, Altta  yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahatlıkla gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.