İstanbul Akvaryum Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

İstanbul Akvaryum Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İstanbul Akvaryum Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İstanbul Akvaryum, İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Akvaryum Florya semtinde yer almaktadır. Bakırköy ilçesine bağlı Şenlikköy Mahallesi sınırları içerisindedir. Akvaryum Yeşilköy Halkalı Caddesi üzerindedir.

****Dünyanın En Büyük Tematik Akvaryumu****

İstanbul Akvaryum, Dünyanın En Büyük Tematik Akvaryumu olması özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Aqua Florya Alışveriş Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren akvaryum kompleksi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde 2003 yılında yapılmaya başlanmıştır. 8 yıllık yapım sürecinin ardından 2011 yılında hizmete açılmıştır.

Akvaryum yaklaşık olarak 100 dönümlük bir alan içinde hizmet vermektedir. 1500’den fazla çeşit ve 15.000’den fazla canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Atatürk Deniz Köşkü’nün yanı başındaki 100 dönümlük arazi üzerine kurulan tesisin 2 katında toplam 6.800 metreküp su kapasiteli 64 tank bulunuyor.

Tankların dışında ziyaretçilerin gezinti alanlarının üzerinde yağmur ormanına, bilim merkezine, çocuk eğlence alanlarına, sinema salonlarına, yeme-içme bölümlerine ve mağazalara yer verilmesi bu parkı cazibe merkezi haline getirmiştir.

İstanbul Akvaryum’da Köpekbalıkları eşliğinde Dalış, Labirentten Kaçış, Balıkların Beslenme Saatini izleme Fırsatı, 5D Sinema yada Simülasyon bir Helikopter Turu gibi Aktiviteler sunmaktadır.

OKUMALISIN  Dağyenice Alaiye Şehitliği Nerede - Nasıl Gidilir - Çatalca - İstanbul?

İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti 2020

Bilet Türü                                              Ücret    (Gişe Fiyatlarıdır, Online Bilet Aldığınızda Fiyatlar Değişiyor)

———————————————————

Yetişkin                                                 98,10 TL

2-12 Yaş Öğrenci- Öğretmen          71,10 TL

65 Yaş Üstü, Engelli ve Gazi           71,10 TL

3 Kişilik Aile Bileti                             240,00 TL

4 Kişilik Aile Bileti                             320,00 TL

0-2 Yaş  Ücretsiz

Not: 2-12 YAŞ, ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN, ENGELLİ, 65 YAŞ ÜSTÜ Giriş Ücreti 50 TL (KİMLİK GÖSTERİMİ ZORUNLUDUR)

Not: Doğum günü indirimi ile doğum gününden akvaryuma gelen herkese %25 indirim sunuyor.

Ayrıca, Koronavirüs’den Dolayı Çarşamba Günleri Halk Günü Seçilmiş ve Giriş Ücreti 45 TL’dir..

İstanbul Akvaryum Ziyaret Saatleri

Hafta İçi               11:00   /  19:00

OKUMALISIN  Levent Vadisi Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021

Hafta Sonu         10:00    /  20:00

İstanbul Akvaryum Nerede?

İstanbul Akvaryum, İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Akvaryum Florya semtinde yer almaktadır. Bakırköy ilçesine bağlı Şenlikköy Mahallesi sınırları içerisindedir. Akvaryum Yeşilköy Halkalı Caddesi üzerindedir.

İstanbul Akvaryum Nasıl Gidilir ?

İstanbul Akvaryuma, toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro ile gelmek isterseniz Yenibosna Durağı’nda indikten sonra 73Y nolu Yenibosna – Akvaryum Otobüs Hattı’nı kullanabilirsiniz. İDO ile gelecekseniz Bakırköy İskelesi’nde indikten sonra BN1, BN2 ya da BN3 nolu otobüs hatlarını kullanarak da akvaryuma ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile gelmek isterseniz, Beşyol Durağı’nda indikten sonra Florya minibüslerini kullanarak akvaryuma gelebilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler de E5 üzerinden Bakırköy ya da Ataköy Sahil Yolu’na sapıp, Florya tabelalarını takip ederlerse akvaryuma ulaşabilirler.

Ayrıca , Laleli, Sirkeci, Taksim ya da Sultanahmet’ten kalkan ücretsiz servisler de günde 4 kez sefer düzenlemektedir.

Servis Saatleri

  • Sultanahmet – Akvaryum: 10:00-11:00- 12:00 ve 13:00
  • Sirkeci – Akvaryum: 10:20 – 11:20 – 12:20 ve 13:20
  • Taksim – Akvaryum: 10:00 – 11:00 – 12:00 ve 13:00
  • Akvaryum – Sultanahmet 17:00
  • Akvaryum – Sirkeci: 17:00
  • Akvaryum Taksim: 17:00

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.