İstanbul Deniz Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

İstanbul Deniz Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İstanbul Deniz Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri ve Müze içerisinde bulunan Eserler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Deniz Müzesi, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş vapur iskelesinin tam karşısında yer almaktadır. Beşiktaş Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Bu Müze, Türkiye’nin denizcilik ile ilgili en büyük koleksiyona sahip müzesidir. Ayrıca dünyanın da sayılı müzeleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu Müze, 1897 yılında Müze ve Kütüphane İdaresi olarak kurulmuştur. Kuruluşuna destek olan isimler ise Bahriye Nazırı Hasan Hüsnü Paşa, Miralay Hikmet Bey ve Yüzbaşı Süleyman Nutku ‘dur.

Yaklaşık olarak 20.000 eserin sergilendiği Müze, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı hizmet vermektedir. Müzenin binası 3 katlı olup, 4 büyük salon ve 17 odadan oluşmaktadır. Müze içerisinde dönemin bahriyeli kıyafetleri, gemi modelleri, haritalar, el yazmaları, sancaklar, armalar, seyir aletleri ve tablolar sergilenmektedir.

         İstanbul Deniz Müzesinin Ziyaret Saatleri         

Deniz Müzesi yılbaşı, dini bayramların ilk günü ve Pazartesi günleri kapalı olup; hafta içi 09:00 – 17:00, hafta sonu 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Hafta içi 16.00, Hafta sonu 17.00 saatlerinden sonra müzeye ziyaretçi girişi yapılmamaktadır.

            İstanbul Deniz Müzesi Giriş Ücreti 2024 Yılı           

Yetişkin Giriş Ücreti = 60 TL 

Öğrenciler (18-25 yas) Giriş Ücreti = 30 TL

Yabancı ziyaretçi giriş ücreti = 200 TL

                      İstanbul Deniz Müzesi Nerede?                   

Müze, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş vapur iskelesinin tam karşısında yer almaktadır. Beşiktaş Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

            İstanbul Deniz Müzesi’ne Nasıl Gidilir?             

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler; 129T, 28, 29C, 29D, 40B, 41E, DT1 otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Metro -M2 ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

DOLMUŞ D-31, DOLMUŞ D-61, MİNİBÜS SRY-14, MİNİBÜS SRY-16 ve ÜSKÜDAR – BEŞIKTAŞ vapuru ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Deniz Müzesi, Kadıköy ve Üsküdar iskelelerine, Kabataş-Beşiktaş istikametine giden otobüslerin durduğu Beşiktaş İskele, Beşiktaş Meydan, Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi, Akaretler duraklarına yürüme mesafesindedir.

Navigasyon ile gitmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.