İstanbul Havalimanı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

İstanbul Havalimanı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Gezginler bu yazımızda İstanbul Havalimanı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

            İstanbul Havalimanı Müzesi Hakkında Bilgi    

Müze, İstanbul ilinin Arnavutköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yeni Havalimanı Dış Hatlar bölümündedir. Müzeyi pasaport kontrolünden geçen yolcular ziyaret edebilmektedir.

İstanbul Havalimanı’nda dış hatlarda 1.000 m2’lik alan üzerine kurulan “İstanbul Havalimanı Müzesi”, her yıl gelen milyonlarca yolcuya Türkiye’nin kültürel ve doğal zenginliklerini tanıtmayı ve Türkiye’nin farklı noktalarını keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Anadolu’nun çeşitli yerlerindeki eşsiz eserlerin bir araya geleceği müzede her yıl yeni konsept uygulanacak. “Türkiye’nin Hazineleri; Tahtın Yüzleri” olarak belirlenen açılış konseptinde; tarih öncesi dönemden Cumhuriyet dönemine kadar Anadolu medeniyetlerinin dünya kültür tarihine miras olarak sunduğu eserler yer alıyor. Müzede Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzeleri, Yazma Eserler Daire Başkanlığı ve Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na ait 29 müzeden 316 adet eser sergileniyor.

Müze içerisinde Türkiye’nin “Unesco Dünya Kültür Mirası Alanları” dijital ekranlar aracılığıyla ziyaretçilere tanıtılacak. Müze içerisinde ayrıca çocuklar için interaktif dijital uygulamalar da yer alıyor.

Müzedeki ilk sergi, tarih öncesi dönemlerden başlayarak, Hitit, Urartu, Frig, Lidya, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti dönemlerini kapsayan 300’ü aşkın eseri ile küçük bir “Anadolu Medeniyetleri Müzesi” özelliğini taşımaktadır. Türkiye’nin 29 farklı müzesinden 316 seçkin eserin yer aldığı bu sergi ile Türkiye’nin binlerce yıllık geçmişine tanıklık edeceksiniz.

      İstanbul Havalimanı Müzesi Giriş Ücreti 2023 Yılı      

Giriş Ücreti……10 Euro

18 Yaş altı ÜCRETSİZDİR.

Müze Kart Geçerlidir.

                           Açılış – Kapanış Saatleri                             

Açılış Saati: 08:30

Kapanış Saati: 00:00

Gişe Kapanış Saati: 23:00

Adres: Tayakadın, GTR 365, İstanbul Yeni Havalimanı Terminal Cad. Dış Hatlar Geliş, Arnavutköy

Tel : 0212 520 77 40

                 İstanbul Havalimanı Müzesi Nerede?               

Müze, İstanbul ilinin Arnavutköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yeni Havalimanı Dış Hatlar bölümündedir. Dış hatlar ikinci katta yer alıyor. Müzeyi pasaport kontrolünden geçen yolcular ziyaret edebilmektedir.

            İstanbul Havalimanı Müzesi’ne Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, H-6, HVİST-5, HVİST-6 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.