İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda İstanbul Kelebek Çiftliği Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Kelebek Çiftliği Hakkında Bilgiler                   

Kelebek Çiftliği, İstanbul ilinin Beykoz ilçe sınırlarında Polonezköy Tabiat Parkının hemen yakınında bulunuyor.  5 Dönümlük bir Ormanlık alan içerisinde bulunan u Botanik Bahçesinde Kelebeklerin yaşam evrelerine dair her ayrıntıyı bulacaksınız. Dünyada boyları 1,5 ile 30 cm arasında değişen 200.000 farklı kelebek türü bulunuyor, İstanbul Kelebek Çiftliğinde 30-40 çeşit kelebek türünü görebilirsiniz.

Kelebek çiftliği gezimizden bahsedecek olursak, Giriş ücretini ödedikten sonra sizlere kelebeklerin hayatlarına ve kelebekler hakkında bilgi vermek içim 15-20 dakikalık sine vizyon gösterisi sunuyorlar. Bu video gösterisini mutlaka izleyin çünkü, içerideki kelebeğin biyolojik yapısı, kamuflaj ve “metamorfoz” ve yaşam döngüsü konusunda bilgiler sunuluyor. Sine vizyon bittikten sonra 10-15 kişilik gruplar halinde içeri alınıyorsunuz.

Rehber eşliğinde sizleri gezdiriyorlar, biraz sıcak ve nemli bir ortama sahip. Serayı gezerken rengarenk kelebeklerin tırtıl, pupave Erişkinlik dönemini, doğaya salınmasına kadar her yaşam evresini izliyorsunuz, gayet keyifli oluyor.. Renk renk uçuşan kelebekler, tropik bitki ve çiçekler arasında keyifli bir serüven sizi bekliyor, kelebeklerin üzerinize konmasına izin vermelisiniz.

             Kelebek Çiftliğinde Neler Var Derseniz            

Bir şey yeyip içebileceğiz Tırtıl cafe bulunmakta, ayrıca burada Hediyelik Eşyalar da satılıyor. Çocuklar için oyun parkı bulunuyor. Cafenin arkasındaki çimenlik alanda masalar var burada oturup dinlenebilirsiniz.  Kelebek çiftliğinde ayrıca, Sabah Kahvaltı, Öğle yemek organizasyonları, Doğum günü partileri, Kır düğünü, Sünnet organizasyonları ve çeşitli toplantılara da ev sahipliği yapılmakatadır.

              İstanbul Kelebek Çiftliği Giriş Ücreti               

İstanbul Kelebek Çiftliği Giriş Ücreti 2023 Yılı

  • Yetişkin (15 Yaş üzeri) 200,00 TL
  • 3-14 Yaş arası çocuklar 180.00 TL
  • Aile indirimi (2 yetişkin – 2 çocuk) 650.00 TL
  • Profosyenel çekim yapmak isteyenler için 150 TL ücret alınıyor.
  • Engelli ziyaretçilere  %50 indirim uygulanmaktadır.

           İstanbul Kelebek Çiftliği Ziyaret Saatleri            

Kelebek Çiftliği, 10.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Not: Okul ve gruplarla rezervasyon sistemiyle çalışıyor, rezervasyon için, 0532 617 30 00 numaralı telefondan randevu almalısınız.

          İstanbul Kelebek Çiftliği İletişim Bilgileri           

Adres: Zerzavatçı mahallesi, Fatih Sultan Cd. No: 13, Beykoz-İstanbul

Tel: 0532 617 30 00

          İstanbul Kelebek Çiftliği’ne Nasıl Gidilir?           

Çiftlik, İstanbul ilinin Beykoz ilçe sınırlarında Polonezköy Tabiat Parkının hemen yakınında bulunuyor.  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giden çevre yolundan gittiğinizde Kavacık sapağından Riva yoluna girdiğinizde Beykoz konakları karşısından devam edin, az ileride Polonezköy tabelasından döndükten sonra bu yönde ilerleyiniz. Zerzevatçıköy sapağı olarak bilinen yerden aşağıya doğru gittiğinizde Kelebek Çiftliği tabelasını göreceksiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.