İstanbul Menekşe Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

İstanbul Menekşe Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda İstanbul Menekşe Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Menekşe Halk Plajı Nerede?                     

Menekşe Plajı, İstanbul ili Bakırköy İlçesinde Florya Semtinde bulunuyor.  Avrupa Yakasında Küçükçekmece Gölü ile Florya Güneş Plajı arasında  bulunan bir halk plajıdır. Halk plajı olmasından dolayı yoğun ilgi görmektedir.

Girişin ücretsiz olduğu bu yer, 620 metre sahil şeridi bulunuyor. Plajda şezlong, şemsiye, 3 cankurtaran kulesi ve 2 tane cankurtaran, 10 kişilik cankurtaran ekip, 1 adet ambulans ve 1 tane de kurtarma botu yaz tatili boyunca hizmet vermektedir. Ayrıca yiyecek içecek ihtiyaçlarınızın karşılanması için büfe ve 300 araç kapasiteli otoparkı vardır.

Menekşe plajının sahili yarı kum çakıl karışımıdır, En yakınında bulunan Ücretli olarak giriş yapılan Güneş plajına göre imkan olarak daha kısıtlıdır.

          İstanbul Menekşe Halk Plajı Giriş Ücreti           

Florya Menekşe Plajı bir halk plajıdır. Bu nedenle ücretsizdir.

Ücretsiz bir şekilde girerek deniz, kum ve güneşin keyfini yaşayabilirsiniz.

     İstanbul Menekşe Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?      

İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy semtinde bulunan bu plaja gitmek için, Avrupa yakasına geçtikten sonra Zeytinburnu-Avcılar güzergâhı boyunca giden E5 yolunu kullanabilirsiniz.

Otobüsle Gidecekler; Bakırköy Florya otobüslerine ya da Yenibosna dan kalkan dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Metrobüs ile Florya durağında inip minibüs ile kolayca gidebilirsiniz. Menekşe BN1 hattını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile Küçükçekmece durağından indikten sonra denize doğru 5 dakika yürümeniz gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.