Pera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Pera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri ve Müze içinde bulunan Eserler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Müze, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tepebaşı semtinde bulunan özel bir müzedir. Tepebaşı semti Asmalı Mescit Mahallesinde bulunur.

Pera Müzesi binası 1893 yılında mimar Achille Manoussos tarafından Tepebaşı’nda inşa edilmiştir. 2005 yılında Suna ve İnan Kıraç Kültür Vakfı tarafından açılan Pera Müzesi hem müze hem de kültür merkezi niteliği ile kapsamlı bir kültür projesinin başlangıcı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Müze içerisinde; sergi salonları, eğitim odaları, kafe ve oditoryum bulunmaktadır. Önemli sergilere ev sahipliği yapan Pera Müzesinde çeşitli konserler yapılmakta ve kültürel eğitimler verilmektedir. Pera müzesi Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait “Oryantalist Resim”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarını sergilemektedir.

Müze bünyesinde yaklaşık 10 bin eser bulunuyor. Bugüne kadar kullanagelmiş ağırlık ve ölçü malzemeleri ile Osmanlı zanaat ve sanat mozaiğinin önemli bir bölümünü oluşturan Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu ön plana çıkmaktadır.

                Pera Müzesi Giriş Ücreti 2024 Yılı            

Tam………………..: 100 TL

İndirimli………….: 50 TL (12 yaş üstü öğrenciler, öğretim görevlileri, 60 yaş ve üstü)

Grup………………..: 80 TL (tek seferde 10 bilet ve üstü)

                              Müze Ziyaret Saatleri                      

Salı – Cumartesi 11.00 – 18.00

Pazar 12.00 – 18.00

Not: Müze, pazartesi günleri kapalıdır.

                             Pera Müzesi Nerede?                           

Bu Müze, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tepebaşı semtinde bulunan özel bir müzedir. Tepebaşı semti Asmalı Mescit Mahallesinde bulunur.

                        Pera Müzesi’ne Nasıl Gidilir?                  

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 32T, 35C, 38T, 46Ç, 55T, 66, 72T otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M2 ve Marmaray hattına binerek gelebilirler.

Dolmuş ile gelmek isteyenler, DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-61 binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.