İstanbul Pera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

İstanbul Pera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda İstanbul Pera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Pera Müzesi Hakkında;

Pera Müzesi, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tepebaşı semtinde bulunan özel bir müzedir. Tepebaşı semti Asmalı Mescit Mahallesinde bulunur.

Pera Müzesi binası 1893 yılında mimar Achille Manoussos tarafından Tepebaşı’nda inşa edilmiştir. 2005 yılında Suna ve İnan Kıraç Kültür Vakfı tarafından açılan Pera Müzesi hem müze hem de kültür merkezi niteliği ile kapsamlı bir kültür projesinin başlangıcı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pera Müzesi içerisinde; sergi salonları, eğitim odaları, kafe ve oditoryum bulunmaktadır. Önemli sergilere ev sahipliği yapan Pera Müzesinde çeşitli konserler yapılmakta ve kültürel eğitimler verilmektedir. Pera müzesi Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait “Oryantalist Resim”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarını sergilemektedir.

Müze bünyesinde yaklaşık 10 bin eser bulunuyor. Bugüne kadar kullanagelmiş ağırlık ve ölçü malzemeleri ile Osmanlı zanaat ve sanat mozaiğinin önemli bir bölümünü oluşturan Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu ön plana çıkmaktadır.

İstanbul Pera Müzesi Giriş Ücreti 2020

Tam: 25 TL

OKUMALISIN  Tödürge Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

İndirimli: 10 TL (12 yaş üstü öğrenciler, öğretim görevlileri, 60 yaş ve üstü)

Grup: 20 TL (tek seferde 10 bilet ve üstü)

İstanbul Pera Müzesi Ziyaret Saatleri

Salı – Cumartesi 11.00 – 18.00

Pazar 12.00 – 18.00

Not: Müze, pazartesi günleri kapalıdır.

İstanbul Pera Müzesi Nerede?

Pera Müzesi, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tepebaşı semtinde bulunan özel bir müzedir. Tepebaşı semti Asmalı Mescit Mahallesinde bulunur.

İstanbul Pera Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 32T, 35C, 38T, 46Ç, 55T, 66, 72T otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M2 ve Marmaray hattına binerek gelebilirler. Dolmuş ile gelmek isteyenler, DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-61 binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.