İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları – İstanbul’da Nerede Kamp Yapılır?

İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları – İstanbul’da Nerede Kamp Yapılır?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları – İstanbul’da Nerede Kamp Yapılır? İstanbul’da Göl Kenarına Yakın Kamp Alanları? İstanbul’da En Doğal Kamp Alanı Nerede? İstanbul’da Deniz Kenarına Yakın Kamp Alan Var mı? Bu Konular hakkında bilgiler vereceğiz.

İstanbul, Tarih, Kültürel ve Mimari yapıları ile Dünya’nın En Güzel Şehirleri arasındadır. Nüfus bakımından incelendiğinde bir çok ülkeden de büyük bir şehirdir. Şehrin bu kadar kalabalık ve gürültülü olması şehirde yaşayan insanları hep rahatsız etmiştir.

İnsanlar bu karmaşadan kaçıp doğa ile iç içe olma hissi uyandırıyor. Kamp yapmakta bunların en başında gelmektedir. Peki, İstanbul ilinde yaşayanlar Nerede Kamp yapıyor? İstanbul’da Ücretsiz Kamp Nerede Yapılır? Şimdi sizlere bu Konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları                 

                    Hacıllı Şelalesi ve Kamp Alanı                        

Neredeyse tüm çevrede kamp yapma imkânı bulunuyor. Gerek şelale yakınında Gerekse de Dere kenarında kamp yapmak için güzel alanlar bulabilirsiniz. Hacılı Şelalesi ve Kamp Yerinde;

-Kamp yeri için özel bir tesis yok. En yakın yer Hacıllı Köyü 20 dakika uzaklıkta.

-Ateş Yakabilirsiniz.

-Tuvalet bulunmuyor (en yakın yer Hacıllı Köyü)

-Kamp alanında çeşme yok, Işıklandırma Yok.

-Su ve basit ihtiyaçlar için köyden alış-veriş yapabilirsiniz.

Telefon ise bazı noktalarda çekiyor.

Anlayacağınız Doğa ile baş başa muhteşem bir yer.

Kamp Hakkında Aklınıza gelen sorulara cevap olarak; Araç Park Yeri; Şelalelerin başladığı geniş alana aracınızı bırakabilirsiniz. (4*4 araçlarla kamp alanına yakın bir mesafeye kadar gelinebiliyor).

Hacıllı Köyü ve Şelalesi Kamp Alanı Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ…

               Ağva Kilimli Koyu ve Kamp Alanı                    

İstanbul ilinin en güzel yerlerinden biri olan Ağva’da bulunan bu yer, Doğa ve Deniz ile içiçe bulunmaktadır. Ücretli ve  Ücretsiz kamp alanları içermektedir. Ücretli olarak Kilimli isimli tesis bulunuyor. Bunun dışında Ormanlık alanda ve Deniz Kenarında (üstteki Fotoğrafta gözüken deniz kenarı veya tepelerde) bir çok yerde Ücretsiz Kamp yapabilirsiniz.  Kilimli Koyu Kamp yeri hakkında;

Ücretsiz kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Gitmeden önce eksiklerinizi Ağva’dan alıp gidebilirsiniz. (En yakın yer Ağva’dır)

Çeşme – WC yok

Telefon Çekiyor

Ateş yakabilirsiniz (ormanlık yerlerde odun bulunuyor)

Ağva Kilimli Koyu Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ…

                   Belgrad Ormanı Kamp Alanı                           

Belgrad Ormanı, İstanbul ilinin Sarıyer ilçe sınırlarında Çatalca Yarımadası’nın en doğu ucunda, İstanbul ilinin Avrupa Yakası’nda yer alan doğal oluşumlu muhteşem doğaya sahip bir yerdir. Yürüyüş, Piknik, Kamp ve Muhteşem Tabiatı ile İstanbul’da yaşayanların adeta nefes aldığı bir yerdir. Belgrad Ormanı Kamp yeri Hakkında;

Yasal olarak Kamp yapmak yasaktır. Bunu bilmelisiniz. Ama Belgrad Ormanı içerisinde bulunan özel işletmelerden veya Belediyelerden izin alarak kamp yapabilirsiniz. Peki, Nerede Kamp yapabiliriz derseniz; Kömürcübent Mesire Alanı’nın olduğu yerin ilerisinde bir Göl var bu alan içerisi genel olarak Kamp yapmak için tercih edilmektedir.

Araç ile Girişler ücrete Tabidir. Kamp alanı ücretsizdir. Çeşme – Wc bulunuyor.Telefon çekiyor. Ateş yakmak yasaktır. Yabani hayvanların yoğun olduğu baştan belirtmek isteriz. Bu yüzden konum açısından uygun alanlar seçmelisiniz.

Belgrad Ormanı Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ…

                        Darlık Barajı Kamp Alanı                            

Darlık Barajı, İstanbul ilinin Şile ilçesinde bulunan Darlık Deresi üzerinde 1986-1988 yılları arasında kurulmuştur. Darlık Baraj Gölü, çevresinde yerleşim yerleri bulunsa da Kamp yapacakların yiyecek ve içeceklerini  gelmeden almalarını tavsiye ederiz. Göl içerisinde herhangi bir tesis bulunmuyor.

-WC yok,

-Cafe-Restoran yok,

-Göl etrafında yürüyüş alanları bulunuyor, ayrıca biraz yükseğe çıkarsanız keyifli bir manzarası var,

-Kamp-piknik yapmak isteyenler için ideal bir yer,

-Telefon çekiyor,

-Balık tutabilirsiniz,

-Ateş yakmak serbest(lütfen daha önce ateş yakılmış yerleri tercih edin)

Darlık Baraj Gölü Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ…

                   Kumköy Kilyos Kamp Alanı                            

Kilyos, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın Karadeniz kıyısında, Sarıyer ilçesine bağlı yerleşim alanıdır. Kumköy mevkiinde bulunmaktadır. Kamp yapmak için ücretli ve Ücretsiz alanlar bulunmaktadır. Kamp yapmak için deniz kenarını tercih etmek istiyorsanız tam aradığınız bir yerdir. Denizin hemen yanındaki Ormanlık alan içerisinde kamp yapabilirsiniz.

Ağaçların olduğu yerde, Çeşme, WC, Su kaynağı bulunmuyor. Akşam saatlerinde Ateş yakabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamak içim plaj’da bulunan işletmeler bulunuyor. Belirli bir saate kadar buraları kullanabilirsiniz.

Kumköy – Kilyos Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

                        Polonezköy Kamp Alanı                               

Polonezköy  Tabiat Parkı, İstanbul ilinin  Beykoz ilçesinde bulunmaktadır. 1994 yılında Tabiat Parkı ilan edilen bu bölge, İstanbul ilinin Tabiat Parkı olarak ilan edilen ilk yer ve kapladığı alan bakımından da en büyük tabiat parkı olma  özelliğini taşımaktadır.

Tabiat Parkı içerisinde Yürüüyş Alanları, Piknik Alanları, Kaferterya ve Restoran gibi bir çok aktivite yapılabiliyor. Bu yüzden Özellikle hafta sonları çok yoğun olmaktadır. Kamp yapacakları için;

Çeşme ve Wc imkanı bulunuyor.

Telefon çekiyor.

Ateş yakmak için daha önce ateş yakılan uygun alanları seçmelisiniz.

Giriş Ücretlidir. Kamp için ayrı bir ücret talep edilmiyor.

Polonezköy  Tabiat Parkı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

        Burgazada Madam Martha Koyu ve Kamp Alanı    

Madam Marta Koyu, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisindedir. Adalar ilçesine bağlı Burgazada sınırları içerisinde yer almaktadır. Adanın kuzey kısmında yer almaktadır.

Kamp yapacaklar;  Koy çevresinde bir tesisi bulunmadığı için hazırlıklı gitmenizde fayda var. Koy’da kamp yaparken çoğu yer kayalık olduğu için düz bir alan seçmenizi tavsiye deriz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi kamp yapanlar genelde koyun sağ tarafında daha az insanın olduğu alanı ve düzlük alanı seçmektedir.

Çeşme ve WC yok,

Ateş yakabilirsiniz.

Telefon çekiyor.

Kamp için herhangi bir ücret alınmıyor.

Madam Marta Koyu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

                       Ömerli Barajı Kamp Alanı                           

Ömerli Barajı, Çekmeköy mevkisinde Riva Deresi üzerinde, içme suyu temini amacı ile 1968 – 1973 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Ömerli Barajı bulunduğu konum itibari ile Doğa yürüyüşleri, Piknik yapma, Kamp yapma, Balık Tutmak ve muhteşem manzarası seyretmek için tercih edilmektedir. Ömerli Barajında Kamp yapacaklar;

– WC – Çeşme yok,

– Ateş Yakabilirsiniz (çevrede odun toplama imkanı bulunuyor)

– Telefon çekiyor.

– Kamp alanına gelmeden önce tüm eksiklerinizi tamamlayın, Doğa ile iç içe bir ortam herhangi bir tesis bulunmuyor.

-Bölgede yabani hayvanlara rastlayabilirsiniz. Ateşiniz daima olsun, Yiyeceklerinizi saklayın, çöplerinizi kaldığınız ortamdan daha uzak bir yere atın.

Madam Marta Koyu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

          Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanı               

Tabiat Parkında Göl kenarında sazlıkların, Nilüfer Çiçeklerinin arasında Kamp yapmak kim istemez ki. WC, Çeşme ve Masa bulunuyor. Ateş yakmak serbest, çevrede odun bulabilirsiniz. Kamp yapmaya gelmeden önce tüm eksikleri aldığınızdan emin olunuz çünkü, bura da herhangi bir tesis veya büfe yok. Gelirken yanınıza tüm eksikleri alıp gelmelisiniz.  Kamp için ayrı bir ücret ödemiyorsunuz. Balık Tutmayı sevenler oltanızı getirebilirsiniz.

Danamandıra Tabiat Parkı ve Kamp Alanı Hakkında Detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ…

 İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.