Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / İstanbul ve Yakınlarındaki Kadınlara Özel Plajlar Nerede – Nasıl Gidilir?

İstanbul ve Yakınlarındaki Kadınlara Özel Plajlar Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda İstanbul ve Yakınlarındaki Kadınlara Özel Plajlar Nerede – Nasıl Gidilir – Konuları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

         İstanbul’da Kadınlara Özel Plajlar            

Üç tarafı denizlerle çevrili bu güzel ülkemizde son yıllarda hızla yayılmaya başlayan ve sadece kadınlara özel plajlar yapılmaktadır. Her geçen gün artan bu plajlara bizlerde sizlerin daha çabuk ulaşması açısından bilgiler vermeye çalıştık. Mega şehir İstanbul’da yoğun iş ve ev temposunda yorulan kadınlarımızın girebileceği plajlar bulunmaktadır. Peki, bu Kadınlar Plajları Nerede? İsimleri? Nasıl gidebiliriz? Sizlere bununla alakalı güzel bir makale hazırladık.

                  1-Sarıyer-Altınkum Kadınlar Plajı                

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Rumeli Kavağı’nda, İskele Caddesi üzerinde yer alıyor. Deniz, kumsal ve piknik alanlarının da bulunduğu tamamen bayanlara ayrılmış bir yerdir. Sizlere Altınkum Hakkına bilgiler vermeye çalışacağız. Sadece kadınlara tahsis edilen dinlenme ve tatil amaçlı bu tür tesis günübirlik olarak sizler bekliyor. Altınkum Plajı ve denizin içi tamamen kumdur. Özellikle çocuklu aileler için tercih edilme sebebidir. Çocuklar incecik kumda rahatlıkla oynayabilir. Zaten plaj ismini altın renkli bu kumdan almaktadır.

 Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi Almak İçin… TIKLAYINIZ..

                       2-Sarıyer – Menekşe Kadınlar Plajı                  

İstanbul ilinin Sarıyer ilçesinde Ormanlık bir alan içerisinde, yeşil ve denizin mavisi ile bütünleştiği bu Plajda İstanbul’da Bayanlara özel denize girilecek ideal yerlerdendir. 200 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde ve sahili kumdur. Denizin içi kum çakıl karışımıdır, yer yer yosunlarla karşılaşabilirsiniz. Sizlere Plaj hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

OKUMALISIN  Bartın Kirazlı Köprü Barajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Menekşe Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi Almak İçin… TIKLAYINIZ…

                                 3-Tuzla Kadınlar Plajı                          

İstanbul’un Anadolu yakasında Tuzla ilçesi sınırları içerisinde bulunan Tuzla Halk Plajı, Anadolu yakasında ücretsiz denize girebileceğiniz güzel yerler arasında bulunuyor. Haftanın belirli günlerinde bayanların girmesi için ayrılan bu güzel yer hakkında sizlere birkaç bilgi verelim. Anadolu yakasındaki denize girilebilecek en nezih ve temiz yerler arasında gösterilen Tuzla plajı Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri Bayanlara Özel olarak tahsis edilmiş bir halk plajıdır.

 Tuzla Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi Almak için ..TIKLAYINIZ….

                         4-Beykoz-Poyrazköy Kadınlar plajı                

İstanbul’un Beykoz semtinde sadece bayanların girebileceği şekilde planlanmış bir plajdır burası, Poyrazköy plajının kumlu plajı, muhteşem denizi ve piknik alanlarıyla görülmeye değer güzellikte bir yerdir. Haftanın 7 günü bayanların rahatça girebileceği bu yer, birçok plaja göre konum itibari ile da kolay ve sosyal imkânlar bakımdan daha fazla olanağa sahiptir. Özellikle piknik yapılabilen bir yer olması sebebiyle getireceğiniz piknik malzemeleriyle masalarda oturarak hem piknik yapabiliri hem de denize girebilirsiniz. Mangal yapmak kesinlikle yasaktır.

OKUMALISIN  Taksim Meydanı Nerede - Nasıl Gidilir - Neler Yapılır - Gezilecek Yerler? 

Poyrazköy Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi Almka İçin TIKLAYINIZ….

                    5-Darıca-Bayramoğlu Kadınlar Plajı          

Kocaeli ilinin Darıca semti sınırlarında bulunan bu plaj haftanın yedi günü kadınlara yönelik hizmet verdiğinden dolayı kadınlar için tercih edilecek seçenekler arasında yer almaktadır. İstanbul’un Anadolu yakasına da yakın olduğu için İstanbul ilinden de çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Plajı hafta sonu her plajda olduğu gibi aşırı yoğunluk yaşanmaktadır. Eğe imkânınız varsa hafta içi gelmeyi tercih ediniz. Girişinin ücretsiz olduğu bu yerde şemsiye ve şezlong kiralayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Denizin yosunlu olduğunu söylemeliyiz ama biraz açıldıktan sonra hiç kalmıyor. Buranın diğer bir özelliği de hem denize girip hem piknik yapabileceğiniz bir alan olmasıdır. Sahili ince kumludur, denizin içi çakıldır. Plajda çalışanlar bayan personeldir, Plajda soyunma kabinleri ve duşluklar bulunuyor. Plaj içinde bulunan büfen sayesinde ihtiyacınız olan şeyleri alabilirsiniz.

Darıca Bayramoğlu Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi Almak için TIKLAYINIZ…

  6-Yalova-Esenköy Selander Çamlıbel Kadınlar plajı  

Yalova ilinin Esenköy mevkisinde bulunan bu güzel plaj, haftanın 6 günü kadınlara hizmet veriyor. Pazar günleri de aile plajı olarak kullanılmaktadır. İstanbul iline yakın mesafede bulunması sebebiyle özellikle yaz aylarında erkeklerden uzak çocuklu ya da çocuksuz bayanların güzel vakit geçirebileceği bir yerdir. 

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ…

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong  Giriş Ücretleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir