İsveç Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

İsveç Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
184
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  İsveç Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? İsveç Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İsveç Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde İsveç Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır İsveç Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile İsveç ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte İsveç’e gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

İsveç Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi-Kilis Sokak üzerinde bulunmaktadır.

İsveç Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Perşembe: 09.30 – 16.00 saatleri arası, Cuma günleri: 09.30-14.00 saatleri  arasında hizmet vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

İsveç Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Cinnah Caddesi Kâtip Celebi Sok. No: 7, Çankaya-Ankara

OKUMALISIN  Hamurpet (Akdoğan) Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Telefon:  +90 312 455 41 00

İsveç Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara İlinin Çankaya ilçesinde bulunan bu yer, Cinnah Caddesi-Kilis sokakta üzerinde bulunmaktadır.

İsveç Büyükelçiliği’ne gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi Üzerindeki Farabi otobüs durağında inip, karşı caddeye geçerek Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi Üzerindeki Farabi otobüs durağında inip, karşı caddeye geçerek Elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 15 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Elçilik binası Cinnah Tünelinden çıktıktan sonra sol tarafta kalmaktadır. Aracınızı Cinnah Caddesi üzerine bırakıp karşı caddeye geçerek gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Ayasofya Cami Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi Üzerindeki Farabi otobüs durağında inip, karşı caddeye geçerek Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra 413 Nolu Altınpark-Çankaya yönüne giden otobüslere binerek Cinnah Caddesi Üzerindeki Farabi otobüs durağında inip, karşı caddeye geçerek Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.