İsviçre Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

İsviçre Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
200
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  İsviçre Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? İsviçre Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İsviçre Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde İsviçre Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır. İsviçre Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile İsviçre ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte İsviçre’ye gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

İsviçre Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır.

İsviçre Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Perşembe Günleri; 07.45 – 12.15 & 13.15 – 17.30 saatlerinde,

Cuma Günleri ise, 08.00-13.00 saatleri arasında hizmeti vermektedir.

İsviçre Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Çankaya Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 247, Kavaklıdere Çankaya/Ankara

Telefon:  +90 312 457 31 00

OKUMALISIN  Türkiye'nin En Büyük Hayvanat Bahçesi?

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır.

İsviçre Büyükelçiliği’ne gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay ile İsviçre Büyükelçiliği arası Otobüsle 10 dakikadır. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru 5 dk. yürüyüş mesafesindedir.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru 5 dk. Yürüyüş mesafesindedir. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 15 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra TBMM’yi geçtikten sonra Kuğulu Park olarak bilinen yere geleceksiniz. Burada 2. Güzergâh bulunuyor,

1.Yol, Arabanızı Kuğulu park çevresine veya İran Caddesi üzerinde Seğmenler parkına müsait bir yere bırakarak, gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Baksı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti - Ziyaret Saati - Bayburt?

2.Yol, Kuğulu Parktan Cinnah Yokuşu çıkılıp; Atakule’den Sola Çankaya Caddesine döndükten sonra, ilerdeki Kızılay Tabelasından Atatürk Bulvarından aşağıya doğru inerek Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru 5 dk. yürüyüş mesafesindedir

Metro ile Gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru 5 dk. yürüyüş mesafesindedir.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.