İzmir Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Gezilecek Yerler?

İzmir Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

                      İzmir Kuş Cenneti Hakkında;                          

İzmir Kuş Cenneti, İzmir ilinin Çiğli ilçesinde yer almaktadır. Çiğli ilçesine bağlı Çamaltı Tuzlasında yer almaktadır. Kuş Cenneti Orman Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştır. İzmir Kuş Cenneti, büyük bir sulak alan olma özelliğiyle 205 kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu kuş türleri 8000 hektarlık bir alanda barındırılır. İzmir Kuş Cennetinde pembe kanatlı flamingo, gri leylekler, siyah leylekler, kırlangıçlar, kum kuşları ve tepeli pelikan gibi çok sayıda kuş yaşamaktadır.

Her yıl yaklaşık 50000 kuşun ziyaret edildiği söylenir. İzmir Kuş Cennetinde; kuş seyir kuleleri ve gezi bisikletleri ziyaret alanı içerisinde bulunur. İzmir Kuş Cenneti’nde yaklaşık 40 bin hektarlık alandaki sazlıklar, küçük adalar, yarımadalar ve tuzla havuzları kuşlar için uygun ortam yaratıyor. Dalyan ve tuzlanın suyunda ve sazlıkların tatlı suyunda yaşayan balıklar, cennetin kanatlı sakinlerinin ana besin kaynağını oluşturuyor.

OKUMALISIN  Çam Limanı Koyu Nerede - Nasıl Gidilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, buradaki dalyanı genişleterek balık popülasyonunu artırmayı ve yaşamını sürdüren balıkların korunması hedefinden yola çıkarak birçok proje yürütüyor. Homa Dalyanı‘nda hayat geçirilen projeyle balık türleri korunurken, burada kuluçkaya yatan kuşların üreyecekleri ortamın da iyileştirilmesi sağlanmış durumda.

           İzmir Kuş Cenneti İletişim Bilgileri           

Adres: Milli Kütüphane Cad. SSK Rant Tesisleri C Blok No:316, Konak / İzmir

Telefon: (0232) 441 3177

                       İzmir Kuş Cenneti Nerede?                 

İzmir Kuş Cenneti, İzmir ilinin Çiğli ilçesinde yer almaktadır. Çiğli ilçesine bağlı Çamaltı Tuzlasında yer almaktadır.

                  İzmir Kuş Cenneti Nasıl Gidilir?          

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler Konak- Mavişehir hattında faaliyet gösteren otobüsleri kullanabilirsiniz. Koza Sitesinden ESHOT 751 – SasaIı – Çiğli aktarma otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Akşehir Gölü Nerede - Nasıl Gidilir?

Hususi araç ile gitmek isteyenler Karşıyaka’dan sahil yolun boyunca ilerlemeniz gerekecektir. Sahil yolundan Mavişehir’i geçtikten sonra Çiğili’ye yaklaştığınızda Çiğili Organize Sanayi Bölgesinin kavşağından Kipa’nın olduğu yöne döneceksiniz. Yol üzerinde karşınıza tabelalar çıkacaktır. Kısa mesafelerde bulunan tabelaların üzerinde İzmir Kuş Cennetine nasıl gidileceğine dair bilgiler verilmektedir. Bu tabelaları takip ederek kolaylıkla İzmir Kuş Cennetine ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.