İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü Nerede – Nasıl Gidilir?

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü Nerede – Nasıl Gidilir?İzmir’de Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vereceğiz.

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü, İzmir ilinin Balçova ilçesi İnciraltı iskelesinde bulunmaktadır. TCG Ege Fırkateyni ile TCG Pirireis Denizaltısı “1’inci Sınıf Askeri Müze” olarak Kabotaj Bayramında (1 Temmuz 2007) İnciraltı İskelesinde Müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. Yaşanan yoğun ilgi üzerine TCB 36 kuyruk numaralı AB 212 sınıfı Helikopter ve TCG Kasırga Hücümbotu’da eklenerek sergi alanı genişletilmiştir.

İnciraltında bulunan Deniz Müzesi gezinizde, Türk denizcilik tarihinin ve kültürünü, Türk Donanmasında kullanılan Gemi, Denizaltı ve hücumbotun yaşam şartları, içerisinde neler var, Gemide-Denizaltında hayatın nasıl idame edildiğini, manken, maket, şilt ve panolarla desteklenen objelerle gösterilmektedir.

Müze’yi gezerken aklımıza bu vatan için askerlerimizin ne zor şartlarda görevlerini yerine getirdiği geldi ve gurur duyduk. Bizleri en çok duygulandıran yer Denizaltını gezerken gördüğümüz ‘Sıcak Yatak ‘ adı verilen alan oldu. Denizaltında askerlerin yattığı daracık yataklarda bizleri bir hayli duygulandırdı.

OKUMALISIN  Tartan Konağı Nerede - Nasıl Gidilir?

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü Giriş Ücreti;

Yetişkin Giriş Ücreti: 10 TL

Öğrenci Giriş Ücreti: ÜCRETSİZ

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü Ziyaret Saatleri;

Müze, Yılbaşı, dini bayramların ilk günü ve Pazartesi günleri kapalıdır.

Haftaiçi 09:00-18:00, Haftasonu 09:00-18:00 saatleri arasında müzeyi gezebilirsiniz.

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü İletişim Bilgileri;

Adres:  İnciraltı, Özdilek AVM karşısı, Başak sokak, Balçova-İzmir

Tel: (0232) 278 52 34

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü’ne Nasıl Gidilir?

İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü, İzmir ilinin Balçova ilçesi İnciraltı iskelesinde bulunmaktadır. Bolçava Özdilek Mağazası yakınındadır. Buraya Gitmek için;

Toplu Taşıma İle Gidecekler; Konak Meydanında Metroya binip Fahrettin Altay durağına geldikten sonra 311-480-486 numaralı otobüslerle aktarma  yaparak gidebilirler.

Karşıyaka’dan Gidecekler; Bostanlı Vapur iskelesinden Üçkuyular vapur iskelesine gelip buradan  480-486 numaralı otobüsle ile aktarma yaparak gelebilirler.

Şahsi aracı ile Gelecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ilee kolayca gelebilirler. (araç park sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız, Özdilek AVM sine aracınızı bırakıp yürüyerek gidebilirsiniz.)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.