İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer – Sömestr Ara Tatil Gezi Rotası

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer – Ara Tatilde Çocuklarınızı Götürebileceğiniz Oyun Alanları, Parklar, Bahçeler ve Doğal Güzellikler

İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer – Sömestr Ara Tatil Gezi Rotası

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer – Ara Tatilde Çocuklarınızı Götürebileceğiniz Oyun Alanları, Parklar, Bahçeler ve Doğal Güzellikler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

Ege’nin incisi İzmir şehrini gezilecek yerler bakımından değerlendirirsek saymakla bitiremeyiz. Bir de çocuklar gözünden İzmir’i şehri görmek gerekir. Acaba İzmir’de çocuklarımızı nerelere götürebiliriz. Bu yazımızda genel olarak Doğal Güzellikler, Müzeler, Bilim, Sanat üzerine gezilecek yerlerden bazılarını yazmaya çalışacağız.

Bu seçtiğimiz gezilecek yerler dışında birçok yer var elbet. Bunları bize mail veya mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Şimdi bu sizlere yazımızda İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek Yerler hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

  1- Mavi Tren & Göller Ekspresi Tren Yolculuğu   

Sizlere çocuklarınız ile yapacağınız farklı bir gezi planı sunuyoruz. Son zamanlarda popüler hale gelen Doğu Ekspresi tren yolcuları çocuklu aileler tarafından da ilgi görmektedir. Sizler de çocuklarınız ile Mavi Tren ile Ankara’ya, Göller Ekspresi ile Isparta veya Burdur’a giden kompartımanlı tren ile baş başa keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Çocuklarınız ile özel bir yolculuk aile bağlarınızı güçlendireceği düşüncesindeyiz.

2- Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi

Dünyaca ünlü seramik sanatçısı ve ünlü ressam Ümran Baradan’ın  Dünyanın çeşitli ülkelerindeki gezilerinde topladığı oyuncaklar ve çeşitli organizasyonlarda yetenekli çocuklar tarafından yapılmış olan oyuncaklar sergilenmektedir.

                    3- Doğal Yaşam Parkı                          

İzmir Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer 

İzmir Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

Ülkemizde ilk hayvanat bahçesi olarak Kültür park içinde 18 dönümlük alana kurulmuştur. 30 Kasım 2008 yılında Çiğli Sasalı’daki 425 dönümlük yeni yerine taşınarak Türkiye’nin ilk Doğal Yaşam Parkı’na dönüştürülmüştür.

İzmir Hayvanat Bahçesinden ve yurt dışından getirilen hayvanlar yaşam parkında, kendi doğal ortamlarındaki gibi yaşamaktadırlar. Doğal Yaşam Parkında, 120 türde: 1500 hayvan, 3000 ağaç ve 250 bitki türü bulunmaktadır.

                    4- Müze Gemiler Müdürlüğü                 

TCG Ege Fırkateyni ile TCG Pirireis Denizaltısı “1’inci Sınıf Askeri Müze” olarak Kabotaj Bayramında (1 Temmuz 2007) İnciraltı İskelesinde Müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. Yaşanan yoğun ilgi üzerine TCB 36 kuyruk numaralı AB 212 sınıfı Helikopter ve TCG Kasırga Hücümbotu’da eklenerek sergi alanı genişletilmiştir.

İnciraltı’nda bulunan Deniz Müzesi gezinizde, Türk denizcilik tarihinin ve kültürünü, Türk Donanmasında kullanılan Gemi, Denizaltı ve hücumbotun yaşam şartları, içerisinde neler var, Gemide-Denizaltında hayatın nasıl idame edildiğini, manken, maket, şilt ve panolarla desteklenen objelerle gösterilmektedir.

              5- Key Museum Otomobil Müzesi                

İzmir'de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

Torbalı ilçesinde 2015 yılında hizmete açılan bulunan klasik otomobil müzesidir. Bu Müze, Türkiye’nin En Büyük Klasik Otomobil Müzesi olarak ta bilinmektedir.

Key Museum, Özgörkey ailesinin Klasik Otomobil  koleksiyonerlik ruhundan doğmuştur. Müze Binası,  7.000 metrekare alan içerisinde 2001 yılından beri Dünyanın dört bir yanından titizlikle bir araya getirilen 130 Otomobil ve 40 motosiklet bulunuyor.

            6- Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi           

Selçuk ilçesi sınırları içerisinde bulunan acık Hava Müzesinde, 1800 yılından 1950’li yıllara kadar TCDD tarafından kullanılmış olan Buharlı lokomotif burada sergilenmektedir. 1991 yılında kurulan Bu Müzede 36 Adet Buharlı Lokomotif sergileniyor.

Müzesinin En İlgi gören Bölümü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kullanılan vagondur. 1937 Yılıında Beyaz Tren olarak adlandırılan Tren ile geldiği Çamlık’ta bir gece konaklamıştır. Özel olarak dizayn edilmiş

               7- Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi        

Karşıyaka ilçe sınırlarında Yalı Mahallesi olarak bilinen yerde bulunuyor. 7200 m2 alan içerisine kurulan Bu Müze, Türkiye’nin ilk ve Dünyanın ‘Evrensel Değerler’ temalı tek müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Dinozor heykellerinin yanı sıra Tarih öncesi Fosil Kazı Alanı, Çeşitli hayvan replikaları (Böcek, Kelebek, Akrep), entomoloji adasında böcek replikaları ve böcek otelleri,  bir adet biyolojik gölet, sinevizyon salonu, küçültülmüş inşaat makineleri  ve sergi alanları bulunuyor.

                    8- Gaziemir Uzay Kampı                            

İzmir'de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

7-15 yaşındaki öğrencilere bilim, teknoloji ve astronomi alanında eğitim veren bir   yerdir.  Burada öğrenciler, uygulamalı eğitimler ile takım çalışması, bireysel gelişme, liderlik gibi alanlarda gelişmeleri hedeflenmektedir.

                9- Bornova Âşık Veysel Buz Pisti               

Buz patenine ilgi duyan çocuklar için oldukça güzel bir yer. Bornova’da bulunan Aşık Veysel Rekreasyon alanı içinde bulunan bu yer çocukların fiziksel gelişimi ve spora yönelmeleri için tercih edebileceğiniz gezi rotalarından biridir.

İzmir'de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

                   10- Balçova Teleferik                                   

Balçova ilçesinde bulunan Teleferik, İzmir Ekonomi Üniversitesinin tam karşısında bulunuyor. Yerli ve yabancı turistler için seyir terasları, dürbünleri ve mesire alanları bulunuyor. Teleferik ile yolculuk yaklaşık 3 dakika sürer. 418 metre yüksekliğe ve 810 metre hat boyuna sahiptir. Çocuklarınız ile eğlenceli vakit geçireceğiniz bir alandır.

 İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

 İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

İzmir’de Çocuklar ile Gezilecek 10 Yer

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.