Anasayfa / Doğal Güzellikler / Kabak Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları?

Kabak Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kabak Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları? hakkında bilgiler vereceğiz.

                           Kabak Koyu ve Plajı                       

Kabak Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Fethiye merkez Kabak Koyu arası yaklaşık 30 kilometre mesafededir. Koy, Fethiye’nin güneyinde bulunan Faralya köyü içerisinde bulunur.

Kabak Koyu derin bir vadinin denizle buluştuğu noktada yer alıyor. Koyun 3 tarafı sık kızılçam ormanları ile kaplıdır. Kendini korumuş bakir doğası kafa dinlemeyi isteyen kişiler için bulunmaz bir ortama sahiptir. 1987 yılına kadar ayak basılmamış olan Kabak Koyu’na ilk yerleşen kişi, yurt dışındaki yaşamından Kabak Koyu’nu görünce vazgeçen Turan Pirendeoğlu’dur.

Kabak Plajı yaklaşık 200 metre uzunluğa sahiptir. Kumsalı ince kumlardan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça sıcak bir durumdadır. Ayrıca suları biraz dalgalıdır. Deniz suları Temmuz ve Ağustos aylarında kalabalık olduğu dönemlerde berrak değildir. Su seviyesi de bir anda derinleştiği için iyi derece yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için tehlikeli olabilir. Giriş ücreti yoktur. Ayrıca ücretsiz duş alabileceğiniz bir yer de mevcuttur.

OKUMALISIN  Firuz Bey Camii (Kurşunlu Cami) Nerede – Nasıl Gidilir?

Sit alanı olduğundan herhangi bir tesis bulunmuyor. Kabak Koyu Plajı’nda şemsiye ve şezlong bulunmamaktadır. Hasır ve şemsiye getirmeniz gerekmektedir. Su sporları yapabilir ve eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz. Fethiye günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz. Buralarda dağ yürüyüşü yapmak için uygun alanlar da bulunmaktadır.

 

             Kabak Koyu Kamp Alanları          

Kabak Koyu doğal sit alanı olduğundan konaklama hizmetleri Ağaç ev yada Bungalov ev şeklindedir. Burada çok büyük oteller bulunmamaktadır. Konaklama için kamp yapmak içinde oldukça elverişlidir. Kabak Koyunun iç kısımların da ağaçlar altında Kamp yapabilirsiniz. Bir İşletme tarafından işletilmektedir. Giriş Ücretlidir. İçerisinde WC, Duş, Çeşme, Market, Elektrik prizleri bulunmaktadır.

            Kabak Koyu Kamp Alanı Fiyatları 2020        

Kamp Alanı Fiyatı Çadır Başı 40 TL (Kahvaltı yok)

Ağaç Ev – Bungalov Ev Fiyatları 200 – 250 TL (Kahvaltı – Akşam Yemeği Dahil)

Kamp Tercih etmeyenler, Konaklama için tercihinizi koy içerisinde değil de Faralya Köyünde de yapabilirsiniz. Köyde de durum çok farklı değil ancak buradaki pansiyonlar koy içerisindekilere göre bi seviye daha üstün diyebiliriz.

OKUMALISIN  Tekkale Kilisesi (Dört Kilise) Nerede - Nasıl Gidilir?

İletişim:  Kabak Valley 0536 868 83 82

               Kabak Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?       

Kabak Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Fethiye merkez Kabak Koyu arası yaklaşık 30 kilometre mesafededir. Koy, Fethiye’nin güneyinde bulunan Faralya köyü içerisinde bulunur.

Buraya toplu taşıma veya hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Fethiye merkezden kalkan dolmuşlar ile öncelikle Faralya Köyüne gelecekler. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Köyden Koya ulaşım ise yürüyerek ya da traktöre benzer araçlar ile sağlanmaktadır. Faralya Köyü’nden Kabak Koyu’na 24 saat çalışan dolmuşlar bulunmaktadır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler; Fethiye’den Ölüdeniz istikametinde devam etmelidirler. Ölüdeniz’in yanında doğru çıkan dik ve virajlı yolu takip ederek Faralya Köyü’ne çıkabilirler.

Havayolunu tercih edenler Dalaman Havaalanında indikten sonra Fethiye merkeze araçla ulaşmanız gerekiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir