Kabak Koyu ve Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kabak Koyu ve Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kabak Koyu ve Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kabak Koyu ve Plajı

Kabak Koyu Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Fethiye merkez Kabak Koyu arası yaklaşık 30 kilometre mesafededir. Koy, Fethiye’nin güneyinde bulunan Faralya köyü içerisinde bulunur.

Kabak Koyu derin bir vadinin denizle buluştuğu noktada yer alıyor. Koyun 3 tarafı sık kızılçam ormanları ile kaplıdır. Kendini korumuş bakir doğası kafa dinlemeyi isteyen kişiler için bulunmaz bir ortama sahiptir. 1987 yılına kadar ayak basılmamış olan Kabak Koyu’na ilk yerleşen kişi, yurt dışındaki yaşamından Kabak Koyu’nu görünce vazgeçen Turan Pirendeoğlu’dur.

Kabak Plajı yaklaşık 200 metre uzunluğa sahiptir. Kumsalı ince kumlardan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça sıcak bir durumdadır. Ayrıca suları biraz dalgalıdır. Deniz suları Temmuz ve Ağustos aylarında kalabalık olduğu dönemlerde berrak değildir. Su seviyesi de bir anda derinleştiği için iyi derece yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için tehlikeli olabilir. Giriş ücreti yoktur. Ayrıca ücretsiz duş alabileceğiniz bir yer de mevcuttur.

OKUMALISIN  Gaziantep Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sit alanı olduğundan herhangi bir tesis bulunmuyor. Kabak Koyu Plajı’nda şemsiye ve şezlong bulunmamaktadır. Hasır ve şemsiye getirmeniz gerekmektedir.

Su sporları yapabilir ve eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz. Fethiye günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz. Buralarda dağ yürüyüşü yapmak için uygun alanlar da bulunmaktadır.

Kabak Koyu Kamp Yerleri ve Konaklama

Kabak Koyu doğal sit alanı olduğundan konaklama hizmetleri çok iyi değildir. Burada çok büyük oteller bulunmamaktadır. Konaklama için birkaç pansiyon ve bungalov evleri mevcuttur. Ayrıca bu bölge çadır kampı yapmak içinde oldukça elverişlidir. Konaklama alanlarının kısıtlı olması kamp kurmanın önünü açmıştır.

Konaklama için tercihinizi koy içerisinde değil de Faralya Köyünde de yapabilirsiniz. Köyde de durum çok farklı değil ancak buradaki pansiyonlar koy içerisindekilere göre bi seviye daha üstün diyebiliriz.

Kabak Koyu ve Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kabak Koyu Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Fethiye merkez Kabak Koyu arası yaklaşık 30 kilometre mesafededir. Koy, Fethiye’nin güneyinde bulunan Faralya köyü içerisinde bulunur.

OKUMALISIN  Adana Taş Köprü Nerede - Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Fethiye merkezden kalkan dolmuşlar ile öncelikle Faralya Köyüne gelecekler. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Köyden Koya ulaşım ise yürüyerek ya da traktöre benzer araçlar ile sağlanmaktadır. Faralya Köyü’nden Kabak Koyu’na 24 saat çalışan dolmuşlar bulunmaktadır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler; Fethiye’den Ölüdeniz istikametinde devam etmelidirler. Ölüdeniz’in yanında doğru çıkan dik ve virajlı yolu takip ederek Faralya Köyü’ne çıkabilirler.

Havayolunu tercih edenler Dalaman Havaalanında indikten sonra Fethiye merkeze araçla ulaşmanız gerekiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.