Kabakça Köy Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Kabakça Köy Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kabakça Köy Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                Kabakça Köy Müzesi Hakkında Bilgiler          

Kabakça Köy Müzesi, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca İlçe merkezine 14 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Kabakça Köy Müzesi Köy’e girmeden hemen yolun köşesinde karşımıza çıkmaktadır. Bina tek katlı olarak inşa edilmiştir. Bu müzenin Sahibi Seyfullah Oktay isminde bir köy sakinidir.

Köyün hemen girişinde bulunan tek katlı bir binada yer alan müzede; biblolardan aksesuarlara kadar çok sayıda el sanatı örneği yer almaktadır. Müzede eski plaklar, eski radyolar, asırlık ev eşyaları, müze sahibinin aile üyelerinin fotoğrafları, heykeller, biblolar ve daha pek çok şey var.

Çarıklar, eski paslanmış silahlar, kılıçlar, Demiryolları müdürünün çalışma masası feneri, tren fenerleri, eski diş çekme çekiçleri, pul koleksiyonları, para koleksiyonları, İngilizlerin tüfeklerin ucundaki demir parçaları (eskiden kadınları bununla öldürürlermiş), duvar saatleri, eski mısır patlatıcısı, kadın ve erkek ellikleri gibi el sanatlarının sergilendiği bir müzedir.

OKUMALISIN  Milyon Taşı Nerede - Nasıl Gidilir - İstanbul Gezilecek Yerler?

İçerisinde bir hobi odasının da bulunduğu müzenin bahçesinde bulunan çınar ağacı da görülmeye değer.

Kabakça Köy Müzesi’ni ziyaret etmek için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

                  Kabakça Köy Müzesi Nerede?                     

Kabakça Köy Müzesi, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca İlçe merkezine 14 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

             Kabakça Köy Müzesi’ne Nasıl Gidilir?           

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 402 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.