Kafkasör Yaylası Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Kafkasör Yaylası Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kafkasör Yaylası Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Kafkasör Boğa Güreşleri – Kafkasör Yaylası Konaklama  bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kafkasör Yaylası Artvin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Yayla Artvin’in güneybatısında bulunmaktadır. Artvin merkeze yaklaşık olarak 7 km mesafededir. Ortalama 20 dk yol alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu Yayla, 1250 metre yükseklikte olup görülmeye değer eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Turizm Merkezi” olarak ilan edilmiştir.  Bu yaylayı diğer yaylalardan ayıran özellik yaylada yapılan şenliklerdir.  Her yıl düzenli olarak haziran ayının sonunda Kafkasör Kültür ve Sanat Festivali yapılır. Bu şenlikte boğa güreşi, karakucak güreşler, folklor gösterileri ve müzik şenlikleri düzenlenir. Ayrıca burada Off-Road yarışları da organize edilmektedir. 5. Uluslararası Off-Road yarışları burada düzenlenmiştir. Böylece dünyadaki spor tutkunlarının bakışlarını üzerine çekmeyi başarmıştır. Acısu, Yalnızhasan ve Cıskaro adı verilen bu şifalı sular da buraya gelen ziyaretçilerden ilgi görmektedir.

Ayrıca bu yaylaya gelenler piknik, doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi yapabilmektedir. Her mevsim ayrı güzellikte olan yaylayı yaz aylarında ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Kafkasör Boğa Güreşleri

Festival’in en çok ilgi çeken bölümü hiç şüphesiz boğa güreşleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Artvin’de boğa yetiştiriciliği adeta bir kültür haline gelmiştir ve bu kültür de Boğa Güreşi Festivalini ortaya çıkarmıştır. Boğalar yöre halkının beslediği, büyüttüğü hayvanlardır ve sahiplerinin adları ile anılırlar. Bu güreşler o kadar meşhur olmuştur ki bazı kanallar canlı yayınlamış bazı kanallar da belgeselini çekmiştir.

Kafkasör Yaylası Konaklama

Kafkasör Yaylası’nda alt yapı hizmetleri oldukça gelişmiştir. Belediye tarafından yaptırılan geniş kapasiteye haiz bungalovlar yer almaktadır. Yaylada 10 adet 80 yatak kapasiteli bungalovlar mevcuttur. Merkeze yaklaşık 20 dakikalık mesafede olduğundan merkezde bir otelde odada kalıp günübirlikte gelebilme şansına da sahipsiniz. Ayrıca çadır veya karavan ile gelip kalma şansına da sahipsiniz. Gece ışıklı ve ücretsiz wc, duş ve su mevcuttur.

Kafkasör Yaylası Nerede?

Kafkasör Yaylası Artvin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Yayla Artvin’in güneybatısında bulunmaktadır. Artvin merkeze yaklaşık olarak 7 km mesafededir. Ortalama 20 dk yol alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kafkasör Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da tur otobüsleri ile gelebilirsiniz. Artvin merkezden yaklaşık olarak 7 km toprak yol ile ulaşım sağlanmaktadır. Ortalama 20 dk yol alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum bilgisini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.