Kahramanmaraş’ın En İyi 10 Piknik Alanı – Kahramanmaraş Piknik Alanları

Kahramanmaraş’ın En İyi 10 Piknik Alanı – Kahramanmaraş Piknik Alanları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kahramanmaraş’ın En iyi 10 Piknik Alanı – Mangal & Piknik Yapılacak Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Peki, Bursa’nın En İyi 10 Piknik Alanı? Nerelerde Piknik & Mangal yapılır? En Güzel Mesire Alanı Neresi?Bu Konular Hakkında nacizane bilgiler hazırlamaya çalıştık ….

        Kahramanmaraş’ın En İyi 10 Piknik Alanı      

                          1- Başkonuş Yaylası                                   

Başkonuş Yaylası, Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında bulunmaktadır. Sümbül – Salep başta olmak üzere, Köknar, Sedir, Meşe ve Ardıç ağaçlarından oluşan orman, rengârenk çiçekleri ve endemik bitki türleriyle muhteşem bir doğa harikasıdır. Ayrıca, gezerken görebileceğiniz Geyikler ve Göçmen kuşlar ile tam bir tabiat harikası, doğal bir alandır.

                      2- Menzelet Mesire Alanı                              

Menzelet Barajı kenarında, Onikişubat ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Mesire Alanı içerisinde, Yeşil Alanlar, Kamelyalar, Mangal yapmak için Barbeküler, Piknik Masaları, Çeşmeler, Çocuk Oyun Alanları, Basketbol ve voleybol sahası, Otopark, WC, Mescid ve içerisinde küçük bir market bulunuyor. Ayrıca tekne ile gezi turu da yapabilirsiniz.

                 3- Alpaslan Türkeş Mesire Alanı                     

Göksun ilçesinde bulunmaktadır. 40 bin metrekare alana sahip bu yerde, Şelale, Yeşil Alanlar, Yürüyüş Alanlar, Mangal yapmak için 40 Adet Barbekü, Otopark, WC, Mescid, Çocuk Oyun Alanı bulunuyor.

                                4- Yavşan Yaylası                                   

Maraş’ta hem doğa ile başbaşa kalabileceğiniz bir isterseniz tam sizlik bir alandır. Merkeze 35 kilometre uzaklıkta 2bin 250 metre yükseklikte bulunmaktadır. Ağaç gölgesi bulacağınız alanlar bulunuyor. Tesis olarak fazla bir seçenek yoktur.

                          5- Aslanbey Mesire Alanı                         

Bölgenin En Büyük Mesire Alanı olarak bilinmektedir. 550 Dönümlük Ormanlık Alanı arazisi içerisinde çeşitli etkinlikler bulunmaktadır. En dikkat çeken bölüm olarak Asma Halat Köprüsü ve 40 metre uzunluğunda kaydırağı olan Dev Macera Park Alanıdır.  Alan içerisinde ayrıca, Masa Tenisi Oyun Alanı, Satranç Oyun Alanı, Hayvanat Bahçesi, Yürüyüş Parkuru, Piknik Alanları ile Görülmeye değer bir yerdir. (Mangal – Semaver yasaktır)

                          6- Kapıçam Tabiat Parkı                            

179 hektarlık alana sahip olan bu yer içerisinde Botanik Park, Extreme Park ve Normal Piknik Alanı bulunuyor. Tabiat Parkı içerisinde Yürüyüş Yolu, Seyir Terası, Kamelya ve Çeşmeler, Piknik Masaları bulunuyor. Belediyenin belirlediği alan içerisinde mangal yapılmaktadır.

                      7- Aliya İzzet beğovaiç Parkı                         

İzzet Begoviç rekreasyon alanı 215 dönüm üzerine kuruludur. Alan içerisinde, Yapay Gölet, Skate Park, Bahçıvan Çocuk Kulübü, Gençlik Merkezi, Japon Bahçesi, Çocuk Oyun Alanları, Dinlenme Alanları, Yürüyüş Yolları bulunan bir yerdir. Aileniz ile güzel vakit geçirebileceğiniz, Piknik yapabileceğiniz, Restoranda Çay – Kahve içebileceğiniz bir alandır.

                8- Kılavuzlu Parkı ve Mesire Alanı                  

İl Merkezinin 5km uzaklığında 50 dönüm üzerine kurulu bir yerdir. Park içerisinde bulunan Yel Değirmeni yöre halkı tarafından oldukça sevilmektedir. Park içerisinde; Çay bahçesi, Yel Değirmeni, Yapay Şelale, Yürüyüş Yolları, Dev Çocuk Oyun Alanı, Spor Aletleri, Mangal – Piknik yapmak için Kamelyalar ve Barbeküler bulunuyor.

             9- Dulkadiroğulları Doğal Yaşam Parkı           

Muhteşem doğası ve etkinlik alanları ile gidilmesi gereken yerler arasındadır. Doğal Yaşam Parkı ve Mesire Alanı İçerisinde Hayvanat Bahçesi, Yürüyüş Alanları, Çocuk Oyun Alanları, Piknik – Mangal, Mescit, Wc, Çeşmeler ve Otopark alanları bulunmaktadır.

                      10- Muhsin Yazıoğlu Parkı                            

Kahramanmaraş’ın merkezinde Pınarbaşı caddesinde bulunuyor. Mangal ve Piknik yapmak için tercih edebileceğiniz bir yerdir. Çocuk Oyun Alanları, Futbol, Basketbol, Voleybol sahaları ile küçük yaştaki çocuklarınız oldukça güzel vakit geçireceklerdir. Park içerisinde ayrıca, bisiklet, Koşu ve yürüyüş için oldukça uygundur.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments