Kalamış Atatürk Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024 – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kalamış Atatürk Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti- Kalamış Parkında Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Alanlar? ve Buzfest Hakkında bilgiler vereceğiz.

Kalamış Atatürk Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024 – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kalamış Atatürk Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti- Kalamış Parkında Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Alanlar? ve Buzfest Hakkında bilgiler vereceğiz.

Kalamış Atatürk Parkı Nerede?

Park, İstanbul ilinin Kadıköy ilçesi sınırları içerisinde Kızıltoprak Mevkisinde bulunuyor. Kalamış Marina ve Fenerbahçe Yat Limanının hemen yanı başındadır. Bulunduğu konum itibari ile yöre halkı tarafından tercih edilen denize nazır bir yerdir.

Kalamış Atatürk Parkında Neler Yapılır?

Bölge halkı tarafından Deniz kenarında kafa dinlemek, Bisiklet sürmek, Kitap okumak, Yürüyüş Yapmak, Çocuklu ailelerin çocuklarını Kay Kay pistine getirdiği küçük bir parktır. Sizler ağaçlık alanda otururken çocuklarınızın Oyun parkında, Basketbol sahasında, Voleybol Alanında ve kaykay pistinde keyifli bir vakit geçireceği yerdir.

kalamış atatürk parkı

kalamış atatürk parkı

Özellikle kış ayında düzenlenen Kalamış Winterfest ile oldukça ilgi görmektedir. Park için en önemli bilgi hafta sonları ve akşamları biraz yoğun oluyor. Bu yüzden yanınızda kamp sandalyenizi ve masanızı götürmeyi unutmayınız.

Kalamış Buz Festivali

kalamış atatürk parkı

kalamış atatürk parkı

Park içinde kurulan Buz pistinde yapılan festivaller yoğun ilgi görmektedir. Buzda kaymak ve konser zamanlarında konsere gidebilirsiniz.  Çocuklu aileler için aktivitesi bol doğal bir yer olduğunu söyleyelim.

Kalamış Atatürk Parkında Mangal Yapılır mı?

Hayır Yasaktır.

Sadece Piknik Yapabileceğiniz bir parktır.

Ateş Yakmak Serbest mi?

Hayır Yasaktır.

Ateş Yakmak – Mangal Yakmak – Semaver Yakmak YASAKTIR.

Kamp Yapılır mı?

Hayır Yasaktır.

Kalamış Atatürk Parkına Nasıl Gidilir?

Park, İstanbul ilinin Kadıköy ilçesi sınırları içerisinde Kızıltoprak Mevkisinde bulunuyor. Kalamış Marina ve Fenerbahçe Yat Limanının hemen yanı başındadır. Bulunduğu konum itibariyle ulaşım oldukça rahattır.

Marmaray ile Gidecekler;

Gebze – Halkalı arası hizmet veren MARMARAY hattına binip FENERYOLU durağında indikten sonra sahil yönünde yürüme mesafesindedir.

Otobüs iler Gidecekler;

Kadıköy – Göztepe – Caddebostan – Suadiye – Maltepe Sahil – Palmiye – Kaynarca Son durak arası hizmet veren 16D hattına bindiğinizde Yat Limanı durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Söğütlüçeşme – Kadıköy Belediyesi  – Göztepe – Bostancı arası hizmet veren D38 hattına bindiğinizde Yat Limanı durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Kadıköy – Göztepe – Caddebostan – Karakol – Kuyubaşı – Kadıköy arası hizmet veren ER1 hattına bindiğinizde Yat Limanı durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Maltepe Peronlar – Adatepe Sahil – Bostancı – Suadiye – Göztepe – Söğütlüçeşme – Göztepe – Maltepe Sahil – Maltepe Peronlar arası hizmet veren 4 hattına bindiğinizde Yat Limanı durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.