Kaleoğlu Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gaziantep

Kaleoğlu Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gaziantep

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kaleoğlu Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Kaleoğlu Mağarası Hakkında Bilgiler                 

Mağara, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şahinbey ilçesine bağlı Karagöz Mahallesinde Gümrük Caddesinde bulunur. Sahaflar Çarşısı’nda bulunmaktadır. Merkeze yürüme mesafesindedir.

Mağara, belli bir dönem taş ocağı olarak kullanılmıştır. Sonraki dönemde ise; Yeni Han’a ahırlık yapmıştır. Günümüzde ise restore edilmiş durumdadır. Ziyaretçilere hizmet vermektedir. Özellikle yaz günlerinin aşırı sıcağında Mağara’nın serin olması oldukça güzeldir.

Mağara, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir Han düşünün Mağara’da han içinde bulunuyor. Cafe – Restoran da bulunuyor. Burada oturup sohbet edip, bir şeyler yenilip içilen sıcak ve tarihi bir mekandır.

Gaziantep tatilinizde mağaraya gelip, yöresel lezzetleri damağınızla buluşturabilir ve dostlarınızla keyifli zamanlar yaşayabilirsiniz. Mağara’nın içinde havalandırma delikleri, kuyular, sütunlar ve Gaziantep’e özgü otantik eşyalar var ve gören herkesi fazlasıyla etkiliyor. Han içerisinde bulunan mekanlar da sıra gecesi de yapılmaktadır.

                Kaleoğlu Mağarası Giriş Ücreti                 

Mağara’ya Giriş ÜCRETSİZDİR.

                   Kaleoğlu Mağarası Nerede?                      

Mağara, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şahinbey ilçesine bağlı Karagöz Mahallesinde Gümrük Caddesinde bulunur. Sahaflar Çarşısı’nda bulunmaktadır. Merkeze yürüme mesafesindedir.

             Kaleoğlu Mağarası’na Nasıl Gidilir?              

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile gelebilirsiniz. Kemikli Bedesteni, Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunur.

Mağaraya Toplu taşıma ile gitmek isteyenler; M19, S02, S09, S10 numaralı otobüslere binerek ulaşım sağlayabilirler. Buraya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.