Kamelya Adası – Kameriye – Selimiye – Marmaris – Muğla

Kamelya Adası – Kameriye – Selimiye – Marmaris – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Kamelya Adası – Kameriye – Nerede – Nasıl Gidilir – Adanın Genel Yapısı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                Kamelya Adası – Kameriye Hakkında              

Kamelya Adası, Muğla ili Marmaris ilçesi Selimiye Köyü’nden yaklaşık 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Hisarönü Körfezi’nde bulunmaktadır. 1995 yılında 1. derece doğal sit alanı olarak tescil edilen Kameriye Adası’ndaki manastırdan kalanlar korumaya alınmışsa da doğal olaylar etkisiyle buradaki tarihi yapılar tahrip olmuş durumdadır. Tahmini olarak birinci veya ikinci yüzyıla tarihlenen bir manastır kalıntısı bulunmaktadır. Manastırdan geriye küçük bir şapel kalmıştır. İçerisinde İsa’nın bir freskinin olduğu kilisenin çevresinde ve önündeki avluda siyah-beyaz renkli, yuvarlak taşlarla yapılmış mozaikler buraya gelen turistler tarafından ilgi görmektedir. Kilisenin girişinde yüzlerce yıllık zeytin ağacı bir dilek ağacı hüviyeti kazanmıştır. Ağacın dallarında tuvalet kâğıtları, peçeteler, kurdeleler, değişik kumaşlar asılmış durumdadır.

Keçilerden ve eşeklerden başka yerlisi olmayan bu ada çevresinde deniz oldukça berrak ve yüzmesi çok keyiflidir. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Bu sebeple dalmak için elverişli bir yapıya sahiptir. Kesinlikle deniz gözlüklerinizi getirmenizi tavsiye ediyorum. Bu sayede deniz altındaki esrarengiz yaşama canlı gözle şahitlik etmiş olacaksınız. Adanın doğu kıyılarında plajlar bulunmaktadır.

                    Kamelya Adası’na Nasıl Gidilir?                    

Marmaris’in Selimiye Köyü’nden yaklaşık 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Hisarönü Körfezi’nde bulunmaktadır. Kamelya Adasına gelmek için öncelikle Selimiye köyüne gelmeniz gerekmektedir. Kameriye Adası’na Selimiye’den tekne ile ulaşım sağlanmaktadır. Selimiye’den düzenli olarak her gün gezi tekneleri kalkar. Bu gezide teknelerin ilk durakları ise Kameriye Adasıdır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.