Kamera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati-İstanbul

Kamera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati-İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kamera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Kamera Müzesi Hakkında Bilgiler                    

İstanbul İlinin Bakırköy ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Müze, Hilmi Nakipoğlu tarafından kurulan müze içerisinde geçmişten günümüze bir çok tarihi Fotoğraf Makinesi bulunmaktadır.

Fotoğraf tutkunu Hilmi Nakipoğlu, En eskisi 1896 yılı üretimi olan toplam 900 adet fotoğraf makinesini segilemek amacıyla Kendisine ait Engelliler okulunun üst katına açmıştır. Bu Müzede, Başta Fotoğraf Makinesi olmak üzere, Siyah Beyaz Fotoğraflar, Taşınabilen ve taşınamayan stüdyo tipi fotoğraf makineleri, çift objektifli makineler, casus veya mini makineler, Leica filmle kullanılan makineler, poloraid filmle kullanılan makineler olmak üzere Fotoğraf ve Fotoğrafa Makinesine ait bir çok eseri burada bulabilirsiniz.

Ayrıca, Müzede 1900’lere ait el yapımı Fotoğraf makineleri, Ahşap üzerine deri kaplanmış körüklü makineler ve 52 adet orijinal Leica marka fotoğraf makinesini burada görmeniz mümkündür. En çok göreceğiniz Fotoğraf Makinesi Markaları ise, Arcıss, Kodak-R4, XA 2A, Exatta-Ihage, Kodak, Kodak Intamatic, Rollei-A 26, Tylophat, Sida-Standart, Real, Petie, Coronet, Junka, Norton marka modelleridir.

                     Kamera Müzesi Giriş Ücreti                          

Kamera Müzesi Giriş Ücreti 2022 Yılı

Kişi Başı : 5 TL

İndirimli Öğretmen ve Öğrenci Girişi : 2 TL.

                  Kamera Müzesi Ziyaret Saatleri                       

Müze, Hafta içi 09.00 – 17.00 Saatleri arası ziyarete açıktır.

Cumartesi ve Pazar Günleri Kapalıdır.

                               İletişim Bilgileri                                       

Adres: Osmaniye, İncirli Cd. No:18 Kat:4 Bakırköy-İstanbul

Tel: (0212) 543 09 20

                   Kamera Müzesi’ne Nasıl Gidilir?                 

Müze, İstanbul İlinin Bakırköy ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu müzeye Gitmek için,

Toplu Taşıma il Gelecekler; Eminönünden Kalkan 94 Numaralı Bakırköy Otobüsüne binip Bakırköy Adliyesinde indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Metro ile Gelecekler, Bakırköy Metro durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Navigasyon ile Gitmek isterseniz eğer; Altta yerleştirdiğimiz Harita yardımı ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.