Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti –  Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Kent Ormanı, İstanbul ili Beykoz ilçesi sınırları içerisinde Beykoz – Ümraniye ilçeleri kesişimi Ümraniye Millet Bahçesine yakın bir konumda bulunmaktadır.  Yüz ölçümü hesaplandığında İstanbul’un En Büyük Mesire Alanı olarak biliniyor.

                     Kent Ormanı Hakkında Bilgiler                      

8 milyon metrekare yüz ölçümü ile İstanbul’un En Büyük Şehir Ormanı özelliğini taşımaktadır. Bulunduğu konum itibariyle Anadolu ve Avrupa Yakalarına yakın olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Beykoz Spor Ormanı olarakta bilinir.

Kent Ormanı içerisinde; 11 km’lik Yürüyüş Parkuru, + bin 400 metre uzunluğunda Bisiklet Yolu, Ormanlık Alan, Suni Gölet, Piknik Alanları, Çocuk Oyun Alanları, Spor Aletleri, Cafe & Restoran, Cami, Mescid, Nikah Salonu, Ahşap Masalar,  Çeşmeler bulunuyor.

İstanbul’un En Büyük Mesire Alanı

Sportif Faaliyetler açısından da alternatif imkanlar sunmaktadır. Okçuluk, Cirit, Atlı Kızak ve Geleneksel atçılık yapılan 4 bin m2 lik bir alan yer alıyor.

Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanında Mangal Yapılır mı?

Kent Ormanında Piknik Yapmak serbesttir. Fakat Semaver ve Ateş Yakmak Yasaktır. Mangal yapmak isterseniz eğer şöyle bir sistem bulunuyor. Evinizden getirdiğiniz (Tavuk – Et – Balık) Gibi ürünleri Belediye’nin kurmuş olduğu Gazlı Ocak sisteminde Görevliler tarafından Ücret karışlığında pişirilmektedir.

Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Kamp Yapılır mı?

Şehir Parkında Kamp Yapmak YASAKTIR.

   Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Giriş Ücreti   

Araç ile Girişlerde Otopark Ücreti alınıyor.

Kent Ormanına Araç ile Giriş Ücreti 2024 Yılı itibariyle 40 TL

Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul ilinin Beykoz ilçe sınırları içerisinde buluna bu yere ulaşım oldukça kolaydır.

Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’na Toplu Taşıma İle Nasıl Gidilir?

Ümraniye’den Gidecekler;

Hekimbaşı – Ümraniye Arası hizmet veren 11H hat numaralı otobüse binerek ulaşabilirsiniz. Hacegan Ormanı durağında inmelisiniz.

Sultaniye – Dudullu İMES Arası hizmet veren 15SD hat numaralı otobüse binerek ulaşabilirsiniz. Hacegan Ormanı durağında inmelisiniz

Üsküdar’dan Gidecekler; Üsküdar – Çekmeköy arası hizmet veren Metro hattına binip Yamanevler durağında indikten sonra Hekimbaşı – Ümraniye Arası hizmet veren 11H hat numaralı otobüse binerek ulaşabilirsiniz. Hacegan Ormanı durağında inmelisiniz.

C81 Kartal – Soğanlık Minibüsü ile de gidebilirsiniz.

Dolmuş İle Gidecekler;

Anadoluhisarı – Ümraniye arası hizmet veren 5106 dolmuşlarına binerek ulaşabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekleler, Altta Yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beykoz Spor Ormanı

Beykoz Spor Ormanı Nerede?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.