Kapadokya Balon Turu Fiyatı 2023 Yılı – Balon Turu Ücretleri 2023 Yılı

Kapadokya Balon Turu Fiyatı 2023 Yılı – Balon Turu Ücretleri 2023 Yılı

Sevgili Gezginler bu yazımızda Kapadokya Balon Turu Fiyatı 2023 Yılı – Balon Turu Ne Kadar Sürüyor – Balon Kaç Kişilik hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

     Kapadokya Balon Turu Hakkında Bilgiler         

Kapadokya’ya gidip de burada Balon Turu yapmadan gelmek büyük eksiklik olur. Bu eşsiz doğal güzelliği gökyüzünden bir bütün olarak görmek paha biçilemez. Her yıl yurt içinden ve dışından gelen turistler tarafından büyük ilgi gören balon turları Kapadokya’ya ayrı bir hava katmaktadır.

             Balon Turu Hangi Vakitte Yapılır?               

Kapadokya da balon turları yılın 12 ayı, hava koşullarının uygun olduğu her zaman yapılmaktadır. Balon turunda güvenli bir uçuş için rüzgâr hızının en fazla 11 km olması gerekmektedir. Yağmurlu ve fırtınalı havalarda balon turu yapılmamaktadır. Eğer turunuz olumsuz hava koşullarından dolayı iptal edilirse tur ertesi güne aktarma yapılıyor. Bunun dışında isterseniz paranız iade ediliyor. Balonların havalanması için gerekli hava şartları, yılda yaklaşık 300 gün uygun oluyor.

Kapadokya balon turunun iki ayrı türü bulunmaktadır. Bu iki turu birbirinden ayıran özellik uygulama zamanıdır.

Birinci türü ilk uçuş (erken) ismi verilen 1. Uçuştur. Bu uçuş günün erken saatlerinde başladığı için gün doğumunun bütün güzelliklerini görebilirsiniz.

İkinci türe ise geç uçuş denilmektedir. Bu uçuş güneş doğduktan sonra başlamaktadır. Güneşin doğuşunun güzelliğini izlemek için erken uçuş daha fazla ilgi görmektedir.

Kış mevsiminde yapılan uçuşlar genellikle sabah 5.00 – 5.30 civarında yapılmaktadır. Yaz mevsiminde yapılanlar ise 6.30 dolaylarında başlamaktadır.

Kapadokya Gezilecek Yerler Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ….

Uçuş saatinden bir saat önce transferiniz için hazır olmanız gerekiyor, hava şartlarına göre değişkenlik gösterse de, balonlar 10-20km’lik bir mesafe içerisinde hareket ederler ve yaklaşık 600 metre gibi bir yüksekliğe çıkarlar.

                 Kapadokya Balonlar Kaç Kişiliktir?                   

Kapadokya balon turlarında balonların kapasiteleri birbirinden farklı olabiliyor. Bir balon ortalama 10- 20 kişilik kapasiteyle havalanıyor. Balon turları başlangıçları Göreme’den ve Uçhisar’dan oluyor ve bu geziler 1-2 saat boyunca tüm Kapadokya’yı ayaklarınızın altına seriyor

        Kapadokya Balon Turu Kaç Saat Sürüyor?                

Balon turunda sunulan paketlerdeki uçuş süresi ortalama 1 saattir. Bu paketteki fiyatlar yıl içerisindeki sezona göre değişkenlik gösteriyor.

         Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023 Yılı               

Fiyat değerlendirmesinde En Önemli Etken Talep Edilen Zamandır. Yağışlı ve sisli günlerde uçuş yapılmıyor ve yapılsa dahi uygun fiyat ile uçabilirsiniz. Yaz Aylarında – Bayram ve Tatillerde En Yüksek Fiyat oluyor. Sonbahar ve Kış Aylarında En Düşük Fiyat bulabilirsiniz.

Not: Erken rezervasyon ve Balondaki eksik sayıyı tamamlamak istediklerinde Düşük Fiyat Pazarlığı fırsatı bulunuyor.

-Balon turuna 6 yaşından küçük çocuğunuzla balona binemiyorsunuz.

-6-12 yaş arasındaki çocuklar  yetişkin sayılmaktadır,

Ekim – Kasım – Aralık Ayı ile Ocak – Şubat – Mart ayları Fiyatların Düşük olduğu aylardırYıl içerisinde Ay Ay fiyatlar değişiyor.

Balon Turu Fiyatları 2023 Yılı

Fiyatlar 2023 yılı Ocak ayı itibariyle 3000 – 3500 TL arası değişmektedir. Euro kur fiyatına göre fiyatlama yapıldığı için her ay değişiklik gösterebilir.

2023 Yılı Ocak Ayı itibariyle (150 – 175 Euro) ile satış yapılıyor. Yaz Aylarında fiyatlar yükselmektedir.

Fiyatlar kişi sayısına göre değişmektedir. Grupla giderseniz, ek indirim yapılıyor. Birçok firma bulunduğundan dolayı Pazarlık Yapmanızı tavsiye ediyoruz..

Balon turu için firmaları arayabilirsiniz. Bunun dışında Kapadokya bölgesindeki tüm otellerde balon turu vardır. Otele yerleşen misafirlere otel yönetimi bir gün önceden yarın ki balon turuna katılıp katılmayacağını sorup bilgi alıyor.

kapadokya balon turu fiyatları 2023 Yılı

kapadokya balon turu 2023 Yılı Fiyatları

balon Turu kaç TL

balon turu 2023 yılı fiyatı

yazın balon uçar mı

Kapadokya Balon Turu Fiyatı 2023 Yılı

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.