Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Nevşehir’de Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi, Nevşehir ilinin Avanos ilçe sınırlarında yapılmaktadır. Müze, Kayaların içleri oyulmasıyla bir yer altı Kültür ve Tarih Müzesi olarak yapılmaktadır. Bu yer altı müzesinde, milyonlarca yıllık fosiller, Etnografik ve Tematik eserler sergilenecektir. Müzenin üstünde ise Endemik bitki türlerinin sergileneceği söylenmektedir.

Müze, Kapadokya bölgesinin volkanik tüf kayalarının oyulmasıyla yapılıyor. 50 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak olan müze yerinde Kütüphane, Konferans Salonu, Belgesel İzleme Odaları, Çocuklar için Oyun Atölyeleri,  Otopark, restoran, arıtma tesisi, açık gezi alanları bulunuyor.

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi, Kapadokya’nın tarihini 7 ayrı bölümden oluşan toplamda bin 500 metrekarelik sergi alanında tanıtmaya çalışacak, Dünyada çok az sayıda örneği olan bu müze yeri, Göreme-Kapadokya bölgesine gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere geçmişten günümüze  önemli bilgiler verecektir.

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi Giriş Ücreti;

2020 yılında hizmet vermeye başlayacağından henüz Giriş ücreti belirlenmedi.

OKUMALISIN  Hacıllı Şelalesi ve Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi Nerede;

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi, Nevşehir ilinin Avanos ilçe sınırlarında bulunmaktadır.

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Kapadokya Tarih ve Kültür Müzesine, Toplu taşıma ile gelecekler, Nevşehir il merkezinden Avanos ilçesine giden araçlar ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Şahsi aracıyla gelecekler, Nevşehir Avanos yolunu takip ederek gidebilirler.

Nevşehir ile Avanos arası 13 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 16 dakika sürecektir.

Göreme ile Avanos arası 10 km. Bu mesafe arabayla yaklaşık 10 dakika sürecektir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir